گذرگاه
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


معجزه برای فروش توسط کشیشان فاسد

 

باور درمانی (Faith Healing، ایمان‌درمانی، انرژی‌درمانی) روش درمانی‌ست که در آن بیماران با متوسل شدن به شفادهنده (Healer) ها سعی در درمان بیماری خود از طریقی غیر از روش مرسوم پزشکی را دارند.

 

 این روش درمانی طرفداران خاص خودش را دارد و بازار آن در کشورهای پیشرفته هم داغ است. در حالی که بسیاری از "درمانگر‌های عقیدتی" شیادانی هستند که به طمع کسب ثروت و با سوء استفاده از اعتقادات مردم سعی در بهره‌برداری از بیماران ناامید را دارند.

 

موضوع وقتی جدی و خطرناک می‌شود که بیماران تشویق به کنارگذاشتن داروها و دست کشیدن از درمان پزشکی و درعوض رو آوردن به دعا برای شفا یافتن می‌شوند.

 

درن براون (Derren Brown) منتالیست و شعبده باز مشهور انگلیسی در مستندی به نام "معجزه برای فروش" (Miracles for Sale) سعی می‌کند تا با آموزش دادن مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و حقه‌ها به یک فرد معمولی، او را به یک "درمانگر ایمانی" تقلبی تبدیل کند و از این طریق نشان دهد این قبیل افراد دارای قدرت خاصی نیستند و تنها بیماران را دچار این توهم می‌کنند که شفا یافته اند یا خواهند یافت.

 

شاید در نگاه اول موضوع این مستند مختص کشورهای غربی و کلیسا و مسیحیت به نظر بیاید و اینطور تصور شود که این نوع خاص از کلاهبرداری در جامعه ما به چشم نمی‌خورد. اما با اندکی دقت متوجه خواهید شد که از دعانویس‌های قدیمی گرفته تا مدعیان انرژی‌درمانی، فرادرمانی، عرفان‌های کیهانی و حلقه‌ای و... همه از روش‌های مشابه برای فریب مخاطبانشان بهره می‌گیرند.

 

از آنجا که در سالهای اخیر ما شاهد رشد این قبیل روش‌های درمانی و رونق گرفتن این سبک خاص شارلاتانیسم در کشور ایران بوده‌ایم، شما را به تماشای این مستند و آشنا شدن با روش‌ها و تکنیک‌های فریب مخاطبین دعوت می‌کنیم.

 

ویدئوی زیر در سال 2011 از شبکه‌ 4 تلوزیون انگلیس پخش شد و اکنون با زیرنویس فارسی در اختیار شما قرار میگیرد.

 

برای دیدن ویدئو قسمت اول به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/42

 

برای دیدن ویدئو قسمت دوم به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/43

 


تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396
ساعت : 09:25 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظراتکلیسای مسیح رو ببینید.. آخرشه دیگه.. بدون شرح !

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/49

 

کلکسیونی از کشیشان فاسد!

فریبکاری کشیشان فاسد برای کسب شهرت و ثروت.. این شگردها و قاب بندی‌ها چیز تازه ای در کلیسا نیست.. بارها کشیشان با استفاده از کنترل ذهن، مجاب سازی ذهنی و ترفندهای هیپنوتیزم توانسته اند از احساسات مردم سوء استفاده کنند.

هر کشیش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطبین خود شگرد خاصی را بکار می برد. هرکدام از این واعظین متقلب شیوه‌های خاص خود را دارند. البته برخی از زد و بندهای پشت پرده برخی از این کشیشان با کسانی که به روی سکو یا سن می آیند بارها لو رفته.. بعد از دیدن این ویدئو می توانید برای دیدن این شگردها و آگاهی بیشتر از روشهای کنترل ذهن کشیشان فاسد.. از مستند "معجره برای فروش" نیز دیدن نمایید. 

در این ویدئو مشهورترین کشیشان فاسد را به شما معرفی می کنیم.. کشیشانی که بارها مورد حمایت شبکه های مسیحی فارسی زبان بوده اند.. حتی برخی از این کشیشان الگو و بت شبانان و کشیشان مسیحی فارسی زبان هستند.. شاید برخی از قسمتهای این ویدئو را قبلا دیده باشید ... ولی قسمتهای جدید و نادیده زیادی در این کلیب ویدئویی که برای شما آماده کرده ایم وجود دارد... صحنه هایی که شما را متعجب خواهد ساخت... صحنه هایی که از دید شما بارها سانسور شده است!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/40

 

جویس مایر یکی از واعظین مسیحی که از راه موعظه های خودساخته و تفسیر به رای خود و جمع آوری ده یک‌ها (صدقه) از اعضای کلیسا توانسته به ثروت های هنگفتی دست یابد می گوید: هرگز در خواب هم چنین ثروتی را نمی‌دیدم!

خانوم کشیش جویس مایر بجای کمک به مردم فقیر و نیازمند از محل جمع آوری ده یک‌ها (صدقه های اعضای کلیسا).. همانند کشیش بنی هین برای خود ثروت اندوزی کرده و نام عیسی مسیح را برای خود و خانواده اش نردبان ترقی و پیشرفت دنیوی نموده است.

این در حالی است که وی بدعتهای بسیاری را نیز وارد کلیسا نموده.. یکی از جریانهایی که باعث شهرت وی در میان فارسی زبانان شده است شبکه مسیحی محبت و شبکه ماهواره ای مسیحی سون 7 به مدیریت کشیش فارسی زبان تحت حمایت دولت آمریکا هرمز شریعت می باشد. البته خب باید هم اینچنین باشند چون از کوزه بطراود هر چه در اوست!

 

توصیه های پاستور رامتین خوشنوا:

با مسیح باشید و کلاهبرداری کنید.. از نام مسیح برای پیشرفت خود نردبان ترقی و ثروت بسازید.. هرکسی حرفی یا انتقادی کرد بگویید تو ضد مسیح هستی!.. همیشه شکرگذار پدرآسمانی باشید که به نام فرزند یگانه اش عیسی مسیح که خدای دوم ما مسیحیان است برای ما در این دنیا ثروت و آزادی های جنسی و مالی را به ارمغان آورد... به حقیقت کشیشان توسط نام خداوند ما عیسی مسیح گناه را با شدت و قوت بیشتری در زندگی ما مسیحیان آزاد کردند.. هللویا هللویا هللویا

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/32

 

ثروت نجومی کشیش بنی هین که از موعظه ها و جمع آوری ده یک ها (صدقه) در کلیسا بدست آورده، در صورتی که باید این مبالغ صرف امور خیریه و کلیسا می شد ولی بنی هین این واعظ شیاد همه را به جیب خود زده و مانند بسیاری از کشیشان فارسی زبان علاوه بر تعالیم بدعت آمیز و ترویج گناه و خرافات با استفاده از تبصره ماده کتاب مقدسی کلی ثروت را از آن خود نموده است. او دارای یک زندگی مجلل و افسانه ای است.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/34

 


تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396
ساعت : 09:14 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


۸۴۸ کشیش متهم به تجاوز جنسی خلع لباس شدند!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/31

 

رسوایی کلیسای آنگلیکان در انگلستان - قربانیان "تجاوز جنسی" صحبت می کنند [گزارش]

Anglican Church Scandal - Victims speak

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/36

 


کم مونده بود یک کشیش بچه باز (متجاوز جنسی به کودکان) مقام پاپی رو بدست بیاره!.. که با هوشیاری برخی از مسیحیان و رسانه ها، از کاندید شدن این کشیش برای مقام پاپی جلوگیری شد.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/37

 

بازداشت کشیش ایتالیایی به اتهام سوءاستفاده جنسی از مهاجران!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/38

 

کاردینال آمریکایی متهم به استفادۀ جنسی از کودکان هنوز کاردینال است و واتیکان از وی دفاع می کند! کشف شبکه تجاوز سیستماتیک به کودکان در کلیساها.. چرا واتیکان تبدیل به مجمع مدافعین از متجاوزین جنسی و همجنسبازان شده است؟!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/39

 

نمایندگان واتیکان از رسوایی جنسی کشیشها در کلیسای کاتولیک دفاع می کنند.

به گفته سخنگوی پاپ واتیکان در موضوع سوء استفاه جنسی شماری از کشیشها دخالت نمی کند و پیگیری قضایی چنین موضوعی به عهده مقامهای قضایی همان منطقه ای است که این جرمها در آن اتفاق افتاده است.

فدریکو لومباردی، سخنگوی پاپ می گوید: «جامعه معتقدان به کلیسای کاتولیک متشکل از افرادی است که از مکانهای گوناگونی هستند. در مناطق مختلف قوانین متفاوتی حاکم است و افراد باید به مقامهای قضایی که در آنجا متهم شده اند پاسخگو باشند.»

اعضای کمیته سازمان ملل از مقامهای واتیکان خواسته اند که جزییات همه مواردی را که در سالهای گذشته درباره سو استفاده جنسی کشیشها گزارش شده بود به آنها بدهند. واتیکان تایید کرده است که این گزارشها به بیش از چهار هزار مورد میرسد.

کلیسا محل همجنسبازی.. تجاوز به کودکان.. دفاع از فاحشه پروری.. دفاع از انسانهای بی اخلاق و فاسد شده است. بطوری که رسما از زنا و ازدواج دو همجنس و روسپی گری و تجاوز به کودکان و قاچاق انسان و قاچاق اسلحه دفاع می نماید. در مجموع باید گفت: درود بر صلیب مسیحیان که این همه خصایص زیبا را در خود جای داده است!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/45

 

باز هم تجاوز به کودکان در کلیسا، انگار این موضوع تمامی ندارد و تبدیل به یک صنعت کلیسایی شده است!  این بار مسیونری "کلیسای مسیح پیروز است" در رابطه با تجاوز به کودکان خبرساز شده است.

کودکان 9 تا 13 ساله در مسیونری "کلیسای مسیح پیروز است" مورد تجاوز قرار گرفته اند. مسیونری "کلیسای مسیح پیروز است" یکی از بزرکترین کلیساها در اوکلاهامای آمریکا است.

موضوع این تجاوزات موقعی علنی شد که چند نفر از والدین به رهبران کلیسا شکایت کردند ولی رهبران کلیسا به آنها خندیدند و ترتیب اثری ندادند. سپس والدین با پلیس و مراکز حقوقی تماس گرفتند و آن را رسانه ای نمودند.

بر اساس تحقیقات پلیس موارد متعددی از تجاوز به دختران و زنان باکره بر روی ویدئو تیب های ظبط شده، همچنین مدارکی از پولشویی و معرفی دختران و زنان به مراکز بهره برداری جنسی در این مسیونری مسیحی کشف گردیده است.

                                                            

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

https://t.me/goghT/47

 تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396
ساعت : 08:56 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات

بی بی سی فارسی: محاکمه 4000 هزار کشیش به عنوان تجاوز جنسی به کودکان

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

یک کشیش که فیلم پورنو، (سکسی) بازی میکند کلیسا افتتاح کرد!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

کشیش جو آستین Pastor Joel Osteen's که صاحب چندین کلیسای Mega Church یا کلیسای غول پیکر می باشد از چندین کلیسا از جمله کلیسای sticky palm sunday یعنی یکشنبه نخل چسبنده، میلیونها دلار کلاهبرداری نمود.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

 

بعد از آزاد سازی این گناهان در ایمان مسیحی کم کم نوبت به آزاد سازی تجاوز به کودکان و آزاد سازی و علنی نمودن همجنسبازی در کلیساها گردید.

یکی از ترویج گنندگان این نوع نگرش گناه آلود و ضد کتاب مقدسی که اساسا با آیات کتاب مقدس مغایرت دارد، در میان فارسی زبانها شبکه مسیحی فارسی زبان محبت بوده است که با ترجمه و نشر چنین ویدئوهایی فساد را در میان اقشار مختلف دامن می‌زنند.

به قول خانوم کشیش جویس مایر واعظ مسیحی اوانجلیست، در ایمان مسیحی هر گناهی آزاد است.

این درحالی است که کتاب مقدس مسیحیان چیز دیگری می گوید! مانند: مزد گناه مرگ است و گناهکار مجازات باید گردد و مجازات می شود. سهم گناهکار دریاچه آتش و گوگرد است. و از این دست آیات که در کتاب مقدس مسیحیان فراوان یافت می‌گردد.   

شبکه های ماهواره ای مسیحی برای جذب جوانان مسلمان به مسیحیت و تغییر دین آنها، دست به هر خدعه و نیرنگی می زنند.

به زودی کلیپ فتواهای خوردن گوشت انسان و آتش زدن انسانها توسط کشیشان مسیحی را برایتان می گذارم ببینید که آزادی یعنی.. شما آزاد هستید که زنا کنید، مشروب بخورید، لواط کنید، همجنسگرا باشید، زنان خود را با یکدیگر ضربدری عوض کنید، قمار کنید، سکسی بپوشید که با کلاس باشید، با لباسهای توری و سکسی خودنمایی کنید، انسانهایی که مسیحی نمی شوند را در قرن 21 آتش بزنید، گوشت انسان بخورید، هرکسی هم انتقاد کرد به سیخ توهین و فحاشی بکشیدش و به او بگویید تو ضد مسیح هستی!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

.تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396
ساعت : 03:22 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات

پرستش تلویزیون توسط کشیش رامین پارسا یکی از کشیشهای ماهواره ای

مجری و کشیش شبکه ماهواره ای مسیحی نجات تی وی کشیش رامین پارسا رو ببینید که داره به تلویزیون سجده میکنه و از طرفی به پیروانش آموزش میده.. و هم داره ارتباط عاشقانه با روح القدس تلویزیونی برقرار می کنه..  

حالا همه با هم دعا می کنیم ای تلویزیون بیا..

بیا روح مقدست را بریز و ما را پر ثمر و پر بار کن..

ای تلویزیون نقطه تماس بده..

تلویزیون جان می خواهیم با روح القدس تو در رابطه بهتری قرار بگیریم..

می خواهیم در رابطه زیبا و بهتری با روح عیسی تلویزیونی قرار بگیریم..

 

حالا همه با هم در حالی که دست به شیشه تلویزیون می مالید بگویید..

آمن.. هللویا.. "با لحجه آمریکایی بگید اثرش بیشتره"  


برای دیدن ویدئو این کشیش خرافاتی به کانال تلگرام ما رجوع نمایید 


https://t.me/goghT/24


تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396
ساعت : 01:55 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات

یک دژخیم مسیحی به نام ایوان مخوف قسمت دوم

 ایوان در سال 1550 نخستین مجلس ملی را از نمایندگان سراسر كشور تشكیل داد و در مقابل آن به خطاهای دوره جوانی خود اعتراف كرد و وعده داد كه از آن پس با عدالت و انصاف بر مردم حكومت كند. شاید به پیروی از جنبش اصلاح دینی كه در آلمان و اسكاندیناوی به وجود آمده بود، در مجلس مزبور پیشنهاد شد كه دارایی كلیسا به نفع دولت ضبط شود. این پیشنهاد رد شد، ولی در همان زمینه لایحه دیگری به تصویب رسید كه به موجب آن می بایست كلیه زمینهای معاف از اجاره، كه ایوان جوان وقف كلیسا كرده بود به دولت مسترد گردند، هدیه هایی كه در دوران كودكی ایوان به كلیسا تقدیم شده بود باطل تلقی شوند، و نیز صومعه‌ها بدون موافقت تزار حق نداشته باشند پاره ای از اقسام دارایی را به تصرف درآورند.

گروه روحانیون ناراضی وقتی دیدند كه ایوان كشیش سیلوستر را به عنوان سرپرست روحانی خود انتخاب كرده و همچنین او و آلكسی آداشف را دو وزیر مورد اعتماد خود قرار داده است، تا حدی آرام شدند. ایوان به كمك این دویار ویاور با تدبیر در سن 21 سالگی فرمانروای توانای كشوری شد كه از سمولنسك تا كوه‌های اورال، و از اقیانوس شمالگان تا نزدیكی های دریای خزر، گسترش داشت.


تاتارها هنوز قازان، حاجی طرخان، و شبه جزیره كریمه را در دست داشتند و هنوز از مسكو طلب باج می كردند، گرچه دیگر بیفایده بود. ایوان یقین داشت كه وحدت و امنیت روسیه بدون تصرف این خانات (خاننشینها)، و دست یافتن به سراسر مسیر رودخانه ولگا تا دهانه آن در دریای خزر، امكان ناپذیر است. در سال 1552، تزار جوان با یکصد و پنجاه هزار سپاهی، به مدت پنجاه روز دروازه‌های شهر قازان را در محاصره گرفت.

بیش از سی هزار مسلمان مدافع شهر با سرسختی و با ایمان محکم ایستادگی كردند و حتی چندین بار از شهر خارج شدند ودلاورانه بر محاصره كنندگان تاختند. وقتی عده ای از آنها به دست مسیحیان روس می افتادند و در مقابل باروی شهر به چوبه دار كشیده می شدند، دفاع كنندگان از داخل شهر ایشان را هدف تیرهای خود قرار می دادند و می گفتند: "برای آنها بهتر است مرگ را از دست پاك همكیشان خود دریافت كنند، تا از دست مسیحیان".

پس از یك ماه كه محاصره كنندگان مایوس و دلسرد شده بودند، ایوان به دنبال صلیب معجزه آسایی كه در مسكو نگاهداری می شد فرستاد "مسیحیان روسی به این صلیب ایمان داشتند که معجزه می کند!". بادیدن این صلیب، سپاهیان مسیحی دلگرم و پر جرأت شدند. در واقع هر دو طرف خداوند را به همكاری و همرزمی طلبیده بودند. یك مهندس آلمانی دیوارهای شهر را منفجر كرد، روسها به داخل شهر ریختند، در حالیكه فریاد می زدند "خدا با ماست"، كلیه مردم از زن و بچه ، پیر و جوان را از دم تیغ گذراندند و خانه های مردم را بر سر اجسادشان ویران ساختند و تمامی اموال شهر را غارت نمودند. ایوان عده ای از مسیحیان را در آن شهر مخروبه و خالی از جمعیت ساكن كرد. وی در سال 1554 حاجی طرخان را گشود و سراسر رودخانه ولگا را در قبضه اختیار خود در آورد، ولی شبه جزیره كریمه تا سال 1774 در دست مسلمانان باقی ماند.

در سال 1557، ایوان بهانه جنگی تراشید و لشكری به سوی لیونیا فرستاد. سپاه مسیحی روس، لیوونیا را بی رحمانه میدان تاخت و تاز خود قرار دادند، خانه‌ها و محصولات را آتش زدند، مردان را به بردگی بردند، و زنان را تا حد مرگ مورد تجاوز قرار دادند.

هر كس كه با تزار سر مخالفت داشت بدون ذره ای ترحم دستگیر و اعدام می شد. در وقایعنامه یكی از صومعه‌هایی كه ظاهرا نسبت به تزار نظر خصومت آمیزی داشته است عده قربانیان قهر وی در آن سالها (1560-1570) 3470 نفر ذكر شده است. چنانكه در این نوشته آمده است، بیشتر قربانیان با همسر خود یا با همسر و فرزندان خود به هلاكت می رسیدند، حتی در موردی یكی از محكومان همراه با ده نفر از بستگانش اعدام شد. شاهزاده ولادیمیر و مادرش به قتل رسیدند، اما به فرزندانش آسیب نرسید و زندگیشان نیز تامین شد. معروف است كه تزار به راهبان دستور داد برای آسایش روح قربانیانش دعا بخوانند. تزار این آدمكشیها را كیفر خیانت به كشور معرفی می كرد و آنها را قانونی می شمرد.

یك نفر انگلیسی كه شاهد برخی از این اعدامها بود در خاطراتش چنین نوشته است: "ای كاش یاغیان گردنكش ما را نیز به همین روش وادار می كردند تا وظایفشان را نسبت به فرمانروایان خویش انجام دهند".

در نووگورود شدت این آدمكشی به حد اعلا رسید. ایوان در همان أوان برای بازسازی كلیساها مبلغی گزاف به اسقف اعظم نووگورود داده بود و انتظار داشت كه حداقل مورد علاقه طبقه روحانی آنجا قرار بگیرد، ولی به وی خبر رسید كه در یكی از صومعه‌های نووگورود، پشت تصویر مریم مقدس، سندی به دست آمده است كه ثابت می كند نووگورود و پسكوف در توطئه ای برای برانداختن تاج و تخت تزار با لهستان وارد همكاری شده اند. در دوم ژانویه 1570، لشكری نیرومند به سر كردگی یكی از افراد آپریچنیكی به شهر نووگورود هجوم برد، صومعه‌های آن را تاراج كرد، و 500 نفر از راهبان و كشیشان را دستگیر ساخت. در روز ششم همان ماه، تزار وارد نوگورود شد و فرمان داد تا هریك از آن اسرای روحانی را كه از پرداخت 50 روبل جریمه عدول كنند در زیر شلاق به هلاكت رسانند. لباس روحانی اسقف اعظم شهر را از تنش بیرون آوردند و وی را به زندان انداختند. پس از آن، قتل عام مردم برای مدت پنج هفته متمادی ادامه یافت. در بعضی روزها تا 500 نفر از اهالی به قتل می رسیدند. مدارك رسمی، عده كشتگان را 2770 نفر ثبت كرده است. ایوان سپس بعد از این کشتارها خرامان و با افتخار به مسكو برگشت و با بر پا ساختن بالماسكه شاهانه جشن گرفت.

به علت تكثیر نسل بیش از حد در خانواده‌های روسی، و از طرف دیگر بر اثر بیحاصل ماندن زمینهای زراعتی، كار معیشت بر بسیاری از مردمان روسیه تنگ شد و آنها را واداشت كه در جستجوی زمینهای تازه برآیند. پس از آنكه این مهاجران از كوه‌های اورال گذشتند، به یك خانات تاتار رسیدند كه جمعیتی از باشقیرها و آستیاكها آن را تشکیل می دادند. پایتخت این خانات، به لفظ قزاقها، سیبیر نامیده میشد. در سال 1581، سیمیون ستروگانوف گروهی مركب از 600 نفر قزاق جمع آوری و آنها را به فرماندهی یرماك تیموفیویچ که سردسته گروهی از راهزانان بود مامورتسخیر آن خانات كرد. در این جنگ قزاقها پیروز شدند و سیبریه باختری، به خاك روسیه كه پیوسته در حال گسترش بود ضمیمه گشت. یرماك به دلیل بدست آوردن این پیروزی، توسط كلیسای ارتدوكس در زمره قدیسان درآمد.

كلیسا فرمانروای واقعی روسیه باقی ماند، زیرا ترس از کلیسا در همه جا رسوخ داشت، و حال آنكه تسلط و اقتدار تزار را حد و اندازه ای بود. مقررات سخت دینی حتی شخص تزار را ملزم به اجرای مراسمات خاص مذهبی می كرد، چنانكه مثلا كشیشها نظارت می كردند كه تزار پس از بارانعام دادن و دست دادن به هر یك از سفیران كشورهای غیرارتدوكس، دستهایش را بشوید. هیچ گونه عبادتی به تقلید از اصول آیین كاتولیك رومی مجاز نبود، ولی پروتستانها را در مراسم دینی خود آزاد می گذاشتند، زیرا ایشان را در دشمنی با پاپ رم در جبهه و همسنگر خود می دانستند.در سال 1568، ایوان ضمن انجام دادن مراسم دینی یكشنبه در كلیسای جامع صعود مریم عذرا، مطران مسكو که شخصی به نام فیلیپ بود، علنا از دادن دعای خیر به ایوان امتناع كرد. ایوان كه خواستار دعای خیر مطران بود سه بار اصرار كرد، ولی بیفایده ماند. وقتی ملتزمان فیلیپ علت این امتناع را از او پرسیدند، مطران مسكو شروع به بر شمردن كشتارها و جنایات ایوان كرد. ایوان خطاب به وی فریاد زد:"آرامش خود را نگاهدار و دعای خیرت را به من بده". مطران جواب داد: "سكوت من داغ گناه بر روحت می گذارد و اجلت را فرا می خواند". ایوان سربه زیر انداخت و آنجا را ترك كرد، بعد از گذشت یک ماه از آن جریان، فیلیپ همچنان زنده و سلامت و پر قدرت بود.

آنگاه روزی یكی از گماشتگان تزار وارد كلیسای جامع شد و مطران مسكو را ربود و او را به زندانی در شهر تور انداخت. پایان زندگی این روحانی مورد بحث است. گزارشی كه مورد پذیرش كلیسای روسی قرار گرفته این است كه او را زنده سوزانیدند. در سال 1652 فیلیپ در زمره قدیسان درآمد و اشیای بازمانده از وی تا سال 1917 در كلیسای جامع صعود مریم عذرا مورد پرستش عموم مردم بود.

كلیسا در روسیه هنوز به وجود آورنده قسمت بزرگی از هنر و ادبیات بود. صنعت چاپ در سال 1491 به روسیه رسید، ابتدا در آن زمان تنها كتاب دعا چاپ می شد و چاپ کتابهای دیگر گناه و کفر بود.

سیلوستر، كشیش مخصوص ایوان، نیز كتاب معروفی به نام "دوموستروی" نگاشت كه راهنمایی برای امور زندگی، آداب معاشرت، و رسیدن به رستگاری جاودانی بود. در این كتاب با مطالبی از قبیل شوهرانی كه همسر خود را از روی عشق كتك می زنند، یا دستور دقیق برای طرز صحیح خارج كردن آب دهان و پاك كردن بینی برخورد می كنیم.

برجسته ترین محصول هنرروسی در دوران فرمانروایی ایوان "كلیسای واسیلی متبرك" بود كه هنوز از درون كرملین و در گوشه ای از میدان سرخ خودنمایی می كند. ایوان در بازگشت از لشكر كشیهای پیروزمندانه اش به شهرهای قازان و حاجی طرخان اقدام به ساختن كلیسای جامعی كرد و نام آن را "شفاعت مریم عذرا" گذاشت، زیرا پیروزیهای خود را مدیون مریم مقدس می دانست. بعدها گرداگرد این پرستشگاه، هفت نمازخانه ساخته شد و هر كدام از آنها به یكی از قدیسانی كه پیروزیهای ایوان با روز سالگردشان مصادف بود اختصاص داده شد. هر یك از این نمازخانه‌ها با گنبدچه ای پیازی شکل ظریف و پر نقش و نگار سرپوشی شده است و تزیینات آنها با یكدیگر بكلی متفاوت است. نمازخانه آخری كه اختصاص به "واسیلی متبرك" داشت، در طی زمان، نام خود را به کل این مجموعه بنای زیبا داد.

در آن زمان تزار ایوان مخوف که دستور ساخت این بنا را داده بود، مجربترین معماران دنیا گرد هم آمدند و این بنای عظیم را ساختند. پس از اتمام کار تزار آنها را به خوبی تشویق کرد و از آنها پرسید که آیا می توانند بنایی مانند آن را دوباره بسازند؟! معماران که پاداش خوبی دریافت نموده بودند با خوشحالی گفتند: بلی می توانیم... تزار دستور داد که چشمان تمامی آنها را در بیاورند تا هرگز دیگر نتوانند بنایی مانند آن را بسازند و آن بنا همیشه یگانه باقی بماند!!

در نظر معاصران خشن و سنگدل تزار، ایوان مخوف به طرز نفرت آوری بیرحم و كینه توز بود، در هنگام داوری و قضاوت ذره ای بخشش و شفقت روا نمی داشت. ایوان در دوره ای می زیست كه دستگاه تفتیش افكار اسپانیا را دچار خفقان و اضطراب ساخته بود و مردم را به كیفر عقاید و افكارشان برتوده های آتش می انداختند، هنری هشتم پادشاه انگلستان دشمنانش را سر می برید، ماری استوارت دشمنان خود را بشدت تعقیب و آزار می كرد، كشتارسن بارتلمی در فرانسه بیداد می نمود، پاپ وقت نیز با تمام توان این کشتارها را تحسین و حمایت می کرد. وقتی ایوان خبر این كشتارهای دسته جمعی را شنید غرب را به بربریت متهم كرد.

ایوان مردی وحشی بود كه وحشیانه برای متمدن شدن كوشش می كرد. اگر ایوان كامیاب نشد از آن جهت بود كه هیچ وقت بر نفس خود تسلط نیافت، وی راه جهنم خود را با نیات عالی سنگفرش نمود!!

تزار ایوان مخوف در سن 55 سالگی در روز 18 مارس سال 1584 میلادی درگذشت و در پی مرگش روسیه برای چندین دهه دچار آشوب ها و هرج و مرج گردید.


تاریخ : سه شنبه 16 خرداد 1396
ساعت : 05:06 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


یک دژخیم مسیحی به نام ایوان مخوف قسمت اول

ایوان چهارم واسیلیویچ متولد ۲۵ اوت ۱۵۳۰ در مسکو، و درگذشته در ۱۸ مارس ۱۵۸۴ میلادی در مسکو یکی از تزاران امپراطوری روسیه بود. به خاطر جنایات بی‌بدیلش در کشور روسیه به او لقب ایوان مخوف داده اند. ایوان که در دوران جوانی محبوب مردم روسیه بود در دوران سالمندی به دلیل سرکوب و قتل بی رحمانه رعایایش لقب ایوان «مخوف» را یافت و نام خود را با این لقب در تاریخ ثبت کرد.

او در سال ۱۵۵۳ به شاهزادگی اعظم مسکو رسید. در زبان روسی به او لقب گروزنی داده اند که به معنای توانایی قدرت و سختی است. ایوان در مقام شاهزادگی اعظم شاهد تغییرات بسیاری بود که او را از زمامداری یک ایالت، به کنترل یک امپراتوری و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل نمود، وی در سال ١٥٤٧ به عنوان اولین تزار به مقام تزار تمامی روسیه رسید.


ایوان ٣ ساله بود که پس از مرگ پدرش گراندوک مسکو شد و در سن ۱۶ سالگی با لقب تزار حکومت بر شاهزاده نشین مسکو و قلمروی آن روزگار روسیه را دست گرفت. او در چندین نبرد تاتارهای ولگا را شکست داد و شهرهای غازان و آستراخان را به خاک روسیه ضمیمه نمود و قلمرو ولایات مسکو را توسعه داد. لقب او، ایوان مخوف، بیانگر این است که وی نخستین تزار در تمام روسیه بود که همه مردمان روسیه از او می‌ترسیدند... تا اینکه دوستش داشته باشند.

ایوان نگاهبانان خود را، مانند راهبان، بشکل خرقهای بلند و سیاه، با آستینهای گشاد و باشلق دار می پوشاند و خود را رئیس دیر آنها می خواند و هر روز همراهشان مراسم دعای مقدس را به جای می آورد و در مقابل محراب کلیسا چنان با اشتیاق و التهاب به سجده می رفت که بارها پیشانیش مجروح می شد.

ایوان چهارم که به دلیل سرکوب مردم، لقب ایوان «مخوف» را یافته بود برای مطیع کردن دهقان های روسی، آزادی رفت و آمد آنها را محدود کرد و نظام رعیتی را پایه گذاری نمود و به این ترتیب طبقه روستایی تبدیل به رعیت و برده شدند.
او پس از کشتار هزاران بویار، دستور داد اهالی شهر نووگورد در شمال مسکو که شورش کرده بودند را در رودخانه غرق کنند.

تزار ایوان چهارم که حاکمیت امپراتوری روسیه را در قرن 16 میلادی بر عهده داشته است، به عنوان تزار مخوف روسیه شناخته می شود. اولین حاکمان روسیه تا پیش از سلطنت ایون گروزنی (ایوان مخوف) خود را امپراتور قلمداد می کردند. تزار ایوان مخوف از یک طرف موفق شد با مجبور ساختن دولت های همسایه به پیروی از منافع روسیه، کشورگشایی نماید و از طرف دیگر اخلاق غیر قابل پیش بینی وی علی الخصوص در دوران کهولت سن، همواره دربار را در استرس و فشار قرار می داد. در دوران حکومت وی به نام عیسی مسیح خدای مسیحیان، سرهای بسیاری از بدن جدا شده و مجازات های مخوفی صورت گرفت که خوانندگان امروزی را به وحشت می اندازد. بعدها بسیاری از مورخان و تاریخ دانان حساب کردند که افرادی که در طول دوران حکومت 40 ساله ی ایوان مخوف کشته شدند، از تعداد کشته شدگان در "کشتار سن بارتملی"فرانسه در یک شب کمتر بوده است. شب کشتار سن بارتمی در فرانسه در سال 1572 میلادی و همزمان با دوران حاکمیت ایوان مخوف رخ داده بود. حاکم مسیحی فرانسه در یک شب دستور کشتار نزدیک به 30 هزار نفر از شهروندانش را صادر کرد ولی هیچکس لقب مخوف به او نداد. از موضوع سن بارتمی خواهیم گذشت چراکه صحبت ما درباره ی شخص دیگری است.

ایوان چهارم در 8 سالگی پدر و مادر خود را از دست داد و بدین ترتیب یتیم شد. نجیب زادگان در آن زمان با اسم وی، کنترل اوضاع کشور را بر عهده داشتند. کسی از کودکی به وی محبت مادرانه نورزید. گفته می شود که کمبود محبت، تحقیر و ترس تزار در دوران کودکی، عامل اصلی شکل گیری شخصیت ظالمانه و خشمگین او در دوران حکومت بوده است.

تزار جوان در آغاز دوران حکومت خود همه چیز را به شکل توطئه بر علیه خویش می دید. امروز دیگر قضاوت درباره ی صحت و درستی افکار وی امکان پذیر نمی باشد و نمی توان گفت که آیا توطئه ای وجود داشته است یا خیر؟! با این تفاسیر تمامی کسانی که به نظر تزار بوی خیانت می دادند، مجازات و کشته می شدند. دیری نپایید که آتش سوزی مهیبی در مسکو براه افتاد و نیمی از این شهر به خاکستر تبدیل شد.

پس از حادثه، قلب تزار با دیدن مردم رنج کشیده و وحشت زده مسکو به رحم آمده و گویی نرم شده بود. روسیه در طول 13 سال پس از آتش سوزی، پیشرفت خوبی حاصل کرد و در همین سال بود که ملکه آناستاسیا به طور ناگهانی چشم از جهان فروبست. چه چیزی باعت شد ملکه آناساسیا این دنیا را ترک کند؟ مرگ بر اثر بیماری!؟ یا توطئه و کینه توزانه در پشت پرده؟! جواب این سوال را کسی نمی داند.

آن چیز که مشخص است این است که پس از این واقعه تاسف بار، تزار دلسوزی و مهربانی خود را از دست داد. مجازات ها از سر گرفته شدند. از آن زمان به بعد دیگر کسی نتوانست جلوی سنگدلی و خشم ایوان مخوف را بگیرد. زندگی خشن و بی رحمانه ی تزار از سر گرفته شد. پس از ملکه آناستاسیا او 6 بار دیگر ازدواج رسمی کرد و همچنین با زنان بسیاری رابطه ی غیر رسمی داشت. ولی هیچکس نتوانست جایگزین آناستازیا شود.

سرنوشت تلخ تزار ایوان گریبانگیر همسران وی نیز شده بود. ملکه مارینا همسر دوم تزار نیز به طرز اسرارآمیزی از دنیا رفت. همسر سوم ایوان ملکه مارفا تنها 15 روز پس از ازدواج با او زنده ماند. دو همسر بعدی وی که هر دو آنیا نام داشتند به دستور تزار کچل شده و به راهبه خانه فرستاده شدند. همسر بعدی وی ملکه ماریا که از خاندان قدیمی "دولگاروکیخ" بود نیز پس از گذشت یک روز از مراسم عقد، به دستور ایوان در آب خفه شد. تزار ایوان مخوف دلیل این دستور را باکره نبودن ماریا اعلام کرد. آخرین همسر ایوان که او نیز همچون 2 همسر پیشین ماریا نام داشت، برای وی فرزند پسری با نام دیمیتری به دنیا آورد. اما پس از گذشت مدت کوتاهی، علاقه ی تزار به او نیز از دست رفت و آنها را به شهر اوگلیچ فرستاد.

فرزندان ایوان مخوف نیز سرنوشت فلاکت بار و تلخی داشتند. سه فرزند دختر از همسر اول وی یعنی ملکه آناستاسیا، در دوران نوزادی مردند. فرزند پسر وی نیز در دوران خردسالی ناگهان از دست دایه اش به داخل آب افتاد و خفه شد. پسر محبوب و جانشین ایوان گروزنی در سن 27 سالگی در پی بحث و جدال با او در اوج خشم و نفرت توسط خود تزار کشته شد. ایوان با عصای پادشاهی ضربه محکی بر شقیقه فرزندش زد و او بلافصه جان به جان آفرین تسلیم کرد.

اعمال خشمگینانه ی تزار ایوان مخوف، وی را در طول زندگی اش در امان نگذاشت. شاهزاده دیمیتری فرزند آخرین همسر ایوان، پس از مرگ تزار به طرز اسرارآمیزی درگذشت. از تمامی فرزندان و شاهزادگان تنها فرزند بیمار و رنجور ایوان یعنی شاهزاده فیودر توانست زنده بماند. و بدین ترتیب، سرنوشت، او را در سال 1584 میلادی جانشین پدرش ساخت. شاهزاده فیودر هیچ فرزندی نداشت و بدین ترتیب پس از وی، حاکمیت امپراتوری روسیه به دست خاندان اسطوره ای روریک ها افتاد.

پس از این واقعه روسیه نزدیک به 15 سال در آشفتگی، جنگ و فلاکت بسر برد. در تاریخ روسیه، این 15 سال با نام "سالهای آشفتگی" یاد می شود.

ادامه در قسمت دوم 

تاریخ : سه شنبه 16 خرداد 1396
ساعت : 04:30 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


کلیسای سکشوال با شعار "خدا سکس را دوست دارد" در آمریکا شروع بکار کرد! .. 

این کلیسا تبلیغ می کند که عیسی مسیح خدای مسیحیان عاشق سکس است،  همجنسبازی و  تن فروشی گناه نیست ! 

تاریخ : سه شنبه 9 خرداد 1396
ساعت : 06:51 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات

این کشیش به اعضای کلیسایش می گوید شما گوسفندان مسیح هستید برای اینکه بتوانید وارد ملکوت خداوند شوید از علفهای حیاط کلیسا بخورید تا شفا یابید.. و همه اعضای کلیسا علف می خورند و راهی بیمارستان می شوند. تاریخ : سه شنبه 9 خرداد 1396
ساعت : 04:00 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


در سال ۱۸۴۰ میلادی در شهر دمشق کشیش مسیحی فرانسوی زندگی می کرد که یک روز ناگهان ناپدید شد. هم کیشان و دوستداران وی و اعضای سفارت فرانسه به دنبال او گشتند و مأموران دولت عثمانی هم قضیّه را دنبال کردند و عاقبت دریافتند که آخرین بار، او در محله یهودی‌های دمشق دیده شده است.


تعقیب موضوع منجر به کشف یک جنایت خونبار و دهشتناک شد و ارتباط این جنایات با یهودی ها نشان داد شایعات در این مورد صحت دارد و شکل بین المللی پیدا کرد.


نجیب الکیلانی نویسندة عرب، این واقعه را بر اساس اسناد و مدارک مستند در ۲۲ بخش ارائه نموده.این یهودیان بعد از این که بچه ها را ختنه می کنند، خون آلت تناسلی اونها رو می مکند و می خورند... بارها به این دلیل باعث مرگ کودک شدند... از بس که خون آلت تناسلی کودک ختنه شده رو مکیدن و خوردن!!


برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما مراجعه بفرمایید
 


خاخام توضیح می دهد که مکیدن خون ختنه آلت تناسلی خیلی خوب است و چه اهمیت مهمی دارد!! به سنت مکیدن خون ختنه در زبان عبری "Metzitzah B'peh" یا «میتزیتزا به په» گفته می شود.

میشل بلومبرگ شهردار نیویورک از خاخامی که خون ختنه نوزادان را با دهان خود می مکید، شکایت کرد. در مقابل، خاخام یهودی نیز شهردار را تهدید کرده که به اتهام ممانعت از اجرای مراسم مذهبی از او شکایت خواهد کرد.

قربانی کودکان در آیین خون ! قسمت اول... این آیین یک رسم کهن یهودی است. در سال 1989 دختری یهودی به نام Vicki Polin در بر نامه تلویزیونی Oprah اقرارهای تکاندهنده ای نمود. 

قربانی کودکان توسط یهودیان در آیین خون ! قسمت دوم.. این اقرارها مربوط به یهودیانی بود که خون کودکان ختنه نشده را بعد از شکنجه تخلیه کرده و آنها را در مراسمی خاص قربانی می نمودند. 

قربانی کودکان توسط یهودیان در آیین خون ! قسمت سوم.. بعد از شکنجه قربانی و کشیدن خون از بدن وی، خاخام‌های یهودی از این خون نان فطیر تهیه می کردند و در شراب عید فصح کنیسه استفاده می نمودند. تاریخ : سه شنبه 9 خرداد 1396
ساعت : 12:26 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات

کشیشی که درباره محبت مسیح و کلیسا موعظه می کنه، بعد از موعظه میاد وسط جمعیت و چند نفر رو صدا می زنه و بعد به دختر جوان میگه تو جادوگر هستی؟ 

دختر جوان میگه من جادوگر نیستم، و با کنایه در ادامه جواب میده من جادوگر عیسی مسیح هستم ! 

این کشیش که نامش Bishop David است به دختر فقیر و جوان در جلوی چشم هزاران نفر در کلیسا به نام عیسی مسیح کشیده ای محکم می زنه... و در جلوی جمعیت بهش فحش میده و تحقیرش میکنه... بعد دستور میده این دختر جوان و چند نفر دیگه رو بیرون از کلیسا ببرند و آتش بزنند و مسیحیان حاضر در کلیسا که هم محلی این چند نفر بودن اونها رو خارج از کلیسا می برند و به آتش می کشند. 

ویدئویی که برای شما آماده کرده ام... صحنه هایی دارد که شما را متعجب خواهد ساخت... صحنه هایی که از دید شما توسط رسانه های مسیحی غربی بارها سانسور شده است...!! بسیاری از مردم آفریقا بعد از این حوادث در حرکتی اعتراضی نسبت به کشیشان فاسد و کلیساهای خشونت طلب و بدعت گذار با پلاکاردهایی که روی آنها نوشته بود ما جادوگر نیستیم که ما را آتش بزنید اعتراض خود را نشان دادند. لازم به ذکر است که در بسیاری از کشورهای آفریقایی کشیشان و کلیساها دارای نفوذ و قدرتی بلامنازعه می باشند. 

ﻣﺎ مسیحیان ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺭا ﻣﺤﻜﻮﻡ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ ﻏﻴﺮ اﺯ ﺧﺸﻮﻧﺘﻲ ﻛﻪ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﻣﺮﺗﻜﺐ ﺑﺸﻮﻳﻢ!


برای دیدن ویدئو مستند این مطلب لطفا به تلگرام ما مراجعه نمایید


https://t.me/goghT/11تاریخ : پنجشنبه 4 خرداد 1396
ساعت : 08:46 ق.ظ
لینک ثابت

>
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic