گذرگاه
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


022- ناگفته های کلیسا - باور مذهبی تثلیث +سه ویدئو

اگر بت پرستی مغلوب مسیحیت شد، مسیحیت نیز به همان اندازه مغلوب بت پرستی گردید. "تاریخ مسیحیت - ادوارد گیبون"


خواستگاه و انواع تثلیث از عصر باستان تا کنون

تثلیث مصری تثلیث بابلی تثلیث هندی تثلیث یونانی تثلیث رومی آشوری کلدانی سرخپوستی و...

تاریخچه شکل گیری فرقه های غیر تثلیثی مسیحی از جمله یونیتاریانیزم Unitarianism


برخورد کلیسا با انکار کنندگان تثلیثسخنان اندیشمندان برجسته منتقد در مورد تثلیث


پدر پسر نیست! پسر پدر نیست! روح القدس پسر نیست! هر کدام یک شخص هستند و هر کدام به تنهایی یک خدا می باشند. سه خدای پدر و پسر و روح القدس هر کدام به تنهایی وظایفی را بر عهده دارند! همچنین در ذات یکی هستند! پس خدا یکی است!!

 

مسیحیان مثالهای مختلفی برای توضیح تثلیث و سه خدا باوری و سه خدا پرستی میزنند!! مانند مثال یخ! مثال آب! مثال تخم مرغ! مثال مثلث! مثال خانواده! مثال بیمارستان! و ...

 

جان هیک می گوید: عقیده تثلیث بخشی از پیام مسیحی نیست. بلکه نظریه ای است که بشر ساخته است. تا از نظریه دیگری به نام تجسد سیانت کند. به عقیده وی این آموزه برای تحکیم و اثبات نظریه مرگ و رستاخیز و تجسد و الوهیت عیسی مسیح خدای مسیحیان ساخته شده است و این نظریه وام گرفته از ادیان بت پرستی و کفرآمیز بوده است.

 

فرقه های غیر تثلیثی مسیحی چون سابلیانیسم، منارکیانیسم، مدالیست، جیززاونلی، برانهامیست ها، یگانه انگاران پنتیکاستی و ... نسبت به تثلیث چه عقیده ای دارند؟ این گونه فرقه های ضد تثلیثی و یا غیر تثلیثی در مسیحیت زیاد هستند که ثلیث را به انواع مختلف رد می نمایند ولی قائل به الوهیت و یا خداوند بودن مسیح می باشند.

 

پس از دوران اصلاحگری در مخالفت با نگرشهای اسکولاستیک نهضتهای متعددی از جمله نهضت ضدتثلیث پدید آمد. اغلب پیروان این ایده از میان آناباپتیستها و معنویت گرایان مقیم در ایتالیا و سوئیس و لهستان و مجارستان و ترانسیلوانی بودند. اعضای فرهیخته و نظریه پرداز این نهضت فکری از جمله مایکل سروتوس و للیلو سوزینی لهستانی در نقد تثلیث بر این دو نکته تأکید داشتند که اولا تثلیث و اصطلاحات جانبی این آموزه در کتاب مقدس ذکر نشده است وثانیا این آموزه با اصول عقلی منطقی سازگاری ندارد.

 

پس از عصر روشنگری آیین تورع دئیسم و تجربه گرایی از دیگر جریانهای عمده ای بودند که در معرفی آموزة تثلیث به عنوان امری نامعقول و غیرموجه بسیار کوشیدند. از عوامل مهم در تقلیل گرایی تثلیث در قرون جدید ظهور جریان نقد کتاب مقدس بود به گونه ای که اشتراوس منابع قایلان به تثلیث از جمله اناجیل چهارگانه را شدیدا نقد کرد و در بارة تمامی آموزه های عهد جدید از جمله تثلیث که به اتکای مرجعیت وحیانی کتاب مقدس و اعلان شوراها حجیت یافته بود از اساس مناقشه کرد.

 

از طرف دیگر روش متفاوتی که شلایرماخر متألة پروتستان آلمانی در قرن نوزدهم در پیش گرفت به انکار تثلیث انجامید و پیروان وی در الاهیات لیبرال همین روش را ادامه دادند.

 

اسقف یوجین کلارک میگوید: ما توانایی درک آنرا نداریم، بنابراین فقط آنرا می پذیریم چون فراتر از عقل است

اما وقتی تثلیث را بررسی میکنیم میبینیم که تثلیث نه فراتر از عقل بلکه ضد عقل است و با عقل و خرد تناقض دارد.

 

مسیحیان می‌گویند که تثلیث برابر است با 1+1+1=1 و این به وضوح تناقض ذاتی دارد چگونه می‌توان گفت امر یگانه ای را د رهمان حال که یکی است، سه تا دانست و یا در همان حال که سه تا است، یکی پنداشت.

 

پزوهشگران این مساله را طنز تثلیث می‌دانند که خدایی حیاتش را از خدای دیگر بگیرد و در عین حال الوهیتی ذاتی و درون باشنده داشته باشد و الاهی دانانانی مانند استوارت الیوت این مساله را راز تثلیث می‌شمرد رازی که پسر از ازل حیات دارد و در عیم حال حیاتش را خدا به او بخشیده. به همین خاطر تعبیر مولود ازلی را در باره مسیح به کار میبرند یعنی کسی که مولود است و در عین حال مولود نیست و از ازل وجود داشته. حال چگونه باید بگوییم پسر در عین حال الوهیتی درونی و ذاتی دارد؟ آیا کسی که به دیگران و به عیسی مسیح حیات داده سزاوار نیست تنها خدای قادر مطلق باشد؟ حلول خدای نا محدود در جسم محدود محال است.

 


در تثلیث می‌خوانیم: سه اقنوم متمایز هستند که الوهیت دارند + هر کدام به تنهایی خدا هستند + یک خدا بیشتر وجود ندارد = و چگونه تعدد سه-گانه در ذات یگانه ی خدا ممکن می‌باشد

 

در تثلیث می‌خوانیم: هر شخص کاملا خداست + خدا بی نهایت است+ یعنی هر شخص کاملا بینهایت است = سه افنوم بینهایت وجود دارد وجود بیش از یک نامحدود محال است.

 

در تثلیث می‌خوانیم: سه شخص متمایز هستند که الوهیت دارند + برای اینکه هر شخصی از دیگری متمایز شود باید مشخصه ای داشته باشد که دیگری ندارد و گرنه این ها دو شخص نیستند یک شخص هستند + اگر یکی دارای صفتی است که دیگری ندارد در این صورت یکی دارای صفتی است که دیگر شخصیتهای تثلیث ندارند= این مستلزم نقص در ذات الهی است یعنی در تثلیث خدایی را میپرستیم که ناقص است زیرا یک صفت کمال الهی را ندارد و نقص در ذات الهی محال است.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 


023- ناگفته های کلیسا - الوهیت و تاریخ کلیسا +دو ویدئو

در میان رهبران مذهبی جهان عیسی مسیح تنها پیامبری است که در بدنی انسانی خدا پنداشته شده است.

ابراهیم ادعای خدایی نکرد. موسی هرگز نگفت که او یهوه است. زرتشت در هیچ جای نگفت که اهورا مزدا است. و محمد خود را بنده خدا نامید.

با اینحال کتاب مقدس مسیحیان عیسی نجاری از ناصره را به مقام الوهیت می رساند.

عیسی واقعا که بود؟ آیا او یک انسان عادی بود؟ یک پیامبر بود؟ یا اینکه خدا بود؟!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 


024- ناگفته های کلیسا - خلاصه ای از شریعت و مراسم هفتگانه کلیسایی +دو ویدئو

مراتب و درجات کلیسایی

اسقف

کشیش

شماس

جنگیر

قاری

خادم

دربان

اعتراف به گناهان در نزد کشیش کلیسا

عشای ربانی و مسئله نان و شراب

غسل تعمید

تدهین با روغن مقدس

مسئولیت زنان در کلیسا

دستگذاری به جهت انتقال و یا دریافت روح القدس برای کشیش شدن

نوع لباس پوشیدن در سه شاخه کاتولیک، ارتدوکس، پروتستان

نوع پوشش و لباس راهبه ها

با ریش یا بدون ریش در مسیحت

آداب ازدواج در مسیحیت

مسئله طلاق در مسیحیت

کدام فرقه های مسیحی هیچ یک از آئین های کلیسایی را نمی پذیرند؟

دعا و نماز در کلیسا و بین مسیحیان

روزه در مسیحیت

کاربرد آب مقدس در کلیسا

حجاب در مسیحیت

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396
ساعت : 09:19 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


018- ناگفته های کلیسا - آیا در کتاب مقدس، بشارت آمدن پیامبر اسلام آمده است؟! +دو ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

019- ناگفته های کلیسا - خطاهای علمی کتاب مقدس و تقابل کلیسا با منتقدین و دانشمندان +دو ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

020- ناگفته های کلیسا - بررسی تناقضات کتاب مقدس بطور اجمالی +دو ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

021- ناگفته های کلیسا - شریعت در مسیحیت آری یا خیر! +دو ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT


تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396
ساعت : 09:07 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


016- ناگفته های کلیسا مسیحیت و زنان +دو ویدئو

زن = ناقص،سبک مغز، بی شخصیت، هوس ران، بیشعور، وحشی، متظاهر، ریاکار، حیوان، موجودی بدون روح، وسیله ای برای شهوت، وسیله ای برای تولید نسل، برده، ذلیل، شر، وسوسه، مصیبت، جادوگری، فساد، فحشا، نجس، کثافت، بدی، خباثت، ماری خوش خط و خال، یار شیطان، دروازه شیاطین، ریاکار، خطر خانگی...

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

017- یهودیان مقام زن را چگونه می بینند؟ +یک ویدئو

البته به یاد داشته باشید که بنابر ادعای اناجیل، کلیسا، کشیشان و معتقدین مسیحی، عیسی مسیح خدای مسیحیان یک یهودی بود و به همین دلیل مسیحیان، قوم یهود را قوم برگزیده خداوند می دانند و در کلیساهای خود برای این قوم دعا می کنند و برکت می طلبند چون خود را به واسطه این قوم متبارک می پندارند!! بنابر این تمامی کلیساها و کشیشان در دنیای مسیحیت، تمامی کتب یهود را در عهد قدیم یعنی از کتاب آفرینش تا کتاب ملاکی که شامل 39 کتاب می باشد کاملا قبول دارند و اگر یک آیه از آن را انکار کنند مسیحی نیستند. حال به عقاید یهود درباره "زن" که منتج از کتاب مقدس است می پردازیم.

 

خاخام یهودی ربی الیعازر: زن از هیچ حکمتی جز ریستن نخ برخوردار نیست. سیری در تلمود. ادین اشتاین سالتز. ص 206

 

عقیده یهوه (خدای یهود) در کتاب مقدس: یهوه در آخرین بند از فرمان های دهگانه اش زنان را در ردیف چارپایان و اموال منقول ذكر كرده. متن فرمان دهم: و بر زن هسمایه ات طمع مورز، و به خانه همسایه ات و به مزرعه او و به غلامش و كنیزش و گاوش و الاغش و به هرچه از آنِ همسایه تو باشد، طمع مكن. تثنیه باب 5 آیه 21

 

بر یهودیان ممنوع است كه حتی زنی را كه به یهودیت گرویده است به همسری اختیار نمایند چرا كه هلاخا این اصل را وضع می نماید كه هر زن غیر یهودی یك "روسپی" است.

 

تا وقتی كه یهودیان مطرح هستند ایده ازدواج در مورد غیر یهودیان صدق نمی كند . برای یك مشرك ازدواج وجود ندارد پس نمی توان روابط جنسی میان یك مرد یهودی و یك زن غیر یهودی را زنا توصیف نمود . بنابر رساله براخوت، چنین روابطی از گناه حیوانیت ناشی میگردند به همین دلیل در كل فرض می شود بیگانگان (غیر یهودیان) پدرشان معلوم نیست.

 

مردان یهودی نباید تورات را به دختران خود بیاموزند زیرا از دیدگاه آنها زنان آمادگی آموزش ندارند و از این رو به دلیل سوء فهم تورات، آن را به شکل یاوه ای تحریف خواهند کرد.

 

زنی كه شوهرش ناپدید گشته باشد یا بدون طلاق او را ترك كرده باشد و بدون اینكه معلوم باشد زنده یا مرده است، چنین زنی كه در "عبری عگونا" و در فارسی "زنده بیوه" نام دارد، از نظر هلاخا (شرع مقدس یهود) چنین زنی شوهردار محسوب می شود، تا اینكه ثابت نشده باشد كه شوهرش مرده است حق ندارد شوهر دیگری اختیار كند .

 

زنان حق خواندن تورات را در برابر دیوار ندبه ندارند پس حق مشارکت در این عبادت را دارا نیستند.

 

شنل مخصوصی که مردان صهیونیست افراطی بخصوص در آمریکا بر روی دوش خود می اندازند اگر توسط دست زنی لمس شود باید حتما دور انداخته شود و دیگر طاهر نیست.

 

شهادت صد زن در نظر یهودیان معادل یک مرد است. زن موجودی شیطانی است که حتی از پست ترین مردان هم پایین تر است. زنان در جامعه‌ی یهودی قدیم اجازه‌ی شهادت نداشته‌اند و ربی‌ها می‌گفتند، زنان به خاطر چند لعنتی كه بر آن‌ها تحمیل شده است حق شهادت ندارند، زنان در اسراییل كنونی نیز حق شهادت دادن در دادگاه ربیون را ندارند. زنان اسرائیلی، حقیقت در پشت پندار، لسلی‌ هازلتون

 

خانواده های افراطی یهودیان وقتی پسران شان ده ساله می شوند به آنها توصیه می کنند که حتما این قوانین را اجرا کنند و از میان دو زن رد نشوند و یا اینکه اجازه ندهند یک زن از میان آنان و مردی دیگر رد شود.

 

مردان یهودی هر صبح دعا می کنند: تو چه مبارکی ای خدا که مرا زن یا جاهل نیافریدی.

روشن كردن شمع های شبات به عهدة زنان است . ولی اگر در منزل زن نباشد، مرد این وظیفه را انجام خواهد داد. علت این امر این است كه حوا ،آدم را وادار كرد از میوة ممنوعه بخورد و او را واداشت تا از امر خدا سرپیچی نماید. گفته شده است كه زن با این گناه چراغ زندگی بشر را خاموش كرد. زیرا جان انسان ها چون چراغی است و گناه كردن موجب تاریك شدن آن می شود. از این رو زن با روشن كردن چراغ شبات تا حدودی این خطا را جبران می نماید. زیرا اجرای دستورات شبات و روشن كردن شمع ها ایمان را روشن می‌سازد و بدین وسیله گناه زن تخفیف پیدا می كند. البته زن زائو و یا بیمار از روشن كردن شمع شبات معاف است و باید شوهرش به جای او این كار را انجام دهد. زنها در دوران ناپاكی ماهانه باید از روشن كردن شمع شبات خودداری نمایند.

 

مرد نباید از میان دو زن ، دو سگ و دو خوك رد شود . همچنین دو مرد هم نباید اجازه دهند كه یك زن ، یك سگ و یا یك خوك از میان آن ها عبور نماید

 

تلمود: چگونه زن می‌تواند چیزی از خود داشته باشد، در صورتی که او مال شوهرش است؟ هر چیزی در شوهر است برای شوهر است و هر چه با اوست نیز برای شوهر است. در آمد و هر چه در خیابان‌ها به دست می‌آورد مال شوهر است. متاع در خانه، حتی خرده‌نان‌های روی میز مال شوهر است. زن اگر مهمانی را به خانه كند و غذایش دهد از شوهر خویش دزدی نموده است. تلمود گیت 62

 

مرد می‌تواند دخترش را بفروشد، اما زن نمی‌تواند، مرد می‌تواند دختر را نامزد کند، اما زن نه!!. زن در یهود، سویدلر، ص ۱۴۱

 

تلمود: کسى که در خواب ببیند که با مادرش زنا می کند حکیم و خردمند خواهد شد و کسى که ببیند که با خواهر خود جمع شده است نور عقل نصیبش میگردد. لواط با زن جایز است، زیرا زن مانند گوشتى است که آن را از بازار خریدارى می کنید و به هر طور که بخواهید آن را تناول می کنید. هرگاه یهودى در نزد زن خود با زنى زنا کند زن او حقّ ندارد مانع او شده یا آن که بر علیه او شکایت کند. بر طبق تلمود زنان از مطالعه‌ی تورات معافند. بعضی از ربی‌های یهود به شدت تابع این عقیده‌اند كه «بهتر است كلمات تورات به آتش بسوزد تا این كه زنان از آن بهره‌مند شوند. و هر كس دخترش را تعلیم دهد مانند این است كه او را وقاحت، تعلیم نموده است.» یهودیت، دنیس ال كارمودی، ص ۱۹۷

 

برای آنانی كه فرزندشان مذكر است خوشی، و برای آن‌هایی كه فرزندشان مؤنث می باشد ناخوشی است. هنگام تولد پسر همه خوش‌ حالند و هنگام تولد دختر همه غم‌زده‌اند. هنگامی كه پسری پا به جهان می‌گذارد صلح به جهان می‌آورد و هنگامی كه دختری متولد می‌شود، هیچ!. ربی‌های یهود ۹ لعنت را كه خداوند همراه با مرگ به زنان، به خاطر هبوط و سقوطشان، تحمیل کرده است چنین برمی‌شمارند؛ ۱) تحمل بارداری ۲) تحمل درد زایمان ۳) تحمل بزرگ كردن فرزند ۴) این كه به عنوان گواه و شاهد پذیرفته نمی‌شود ۵)پس از همه‌ی این‌ها مرگ پاداش اوست و...» زن در یهود، لئونارد،سویدلر، ۱۹۷۶م، ص ۱۱۵

 

تلمود، چندین عمل جزئی و كوچك را مطرح نموده كه شوهران را مجبور می‌سازد تا زنان را طلاق دهند:«اگر در خیابان غذا خورد، اگر نوشیدنش در خیابان طولانی شد، اگر در خیابان فرزندش را شیر داد، در هر مورد، ربی‌میر می‌گوید: باید شوهرش را ترك كند.» تلمود، گیت، 64 و ۸۹

 

ربّی اَخیبا: یهود، طلاق را بدون هیچ استثنایی جایز می‌شمارد، عهد قدیم، این حق را به شوهر می‌دهد كه حتی اگر زنش را دوست نداشته باشد او را طلاق دهد. مرد حتی اگر دید كه زن دیگری زیباتر از زن خودش است می‌‌تواند او را طلاق دهد. مرد می‌تواند زنش را صرفاً برای این كه غذایش را فاسد كرده طلاق دهد. تلمود، گیت ۹

 

در کلیپ فوق زنان محجبه با چادر و مقنعه را مشاهده می نمایید که همه آنها یهودی هستند نه مسلمان!! همچنین تفکیک جنسیتی را در اسرائیل مشاهده می نمایید. این کلیپ مطالب مستندی به شما ارائه و نشان می دهد که دقیقا بر خلاف تبلیغات یهودیان و مسیحیان در شبکه های تلویزیونی به اصطلاح لسانجلسی تبشیری، در راستای تبلیغ برهنگی و بدحجابی و بی بندوباری است. توجه شما را به دیدن این کلیپ جالب جلب می‌کنم.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT


تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396
ساعت : 08:10 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات

012- ناگفته های کلیسا - تاریخ مسیحیت و ارتباط آن با نسل کشی و خشونت.  +دو ویدئو

مجازات در کتاب مقدس. خشونت در کتاب مقدس و اجرای آن توسط کلیساها و کشیشان.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

013- ناگفته های کلیسا- فرامین و دستورات نسل کشی و انواع جنایات ضد بشری در کتاب مقدس +دو ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

014- ما انجیل را به جای قرآن جا زده و نظر مردم را جویا می شویم! +یک ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

015- ناگفته های کلیسا جنگهای صلیبی +دو ویدئو

در قرون دوازدهم و سیزدهم میلادی جهان درگیر جنگ جهانی بزرگی بود. در دو طرف این نبرد که بزرگترین نبرد مذهبی تاریخ نام دارد لشگر مسلمانان و مسیحیان صف آرایی کرده بودندکلیسا هوس دست اندازی به سرزمینی را دارد که سالها و بلکه قرنهاست بخشی از جهان اسلام و قبله دوم مسلمانان به شمار می رود. این جنگها از سال 1095 میلادی شروع و تا سال 1291 میلادی ادامه داشت یعنی قریب به دویست سال... جنگی خانمان برانداز و فراگیری که تمامی جهان آن روزگار را گرفتار ساخته بود. توجه شما را به اولین بخش این گزارش جذاب و دیدنی جلب می نماییم. 


نقش شیعیان فاطمی در دفاع از بیت المقدس و چگونگی شکست آنها از صلیبیون... نقش صلاح الدین ایوبی مصری در پیروزی بر صلیبیون و بازپسگیری سرزمینهای مقدس از متجاوزین مسیحی... رفتار مسلمانان با مسیحیان شکست خورده و مقایسه رفتار مسیحیان با مسلمانان در زمانی که صلیبیون پیروز شده بودند... نظر اشخاص برجسته تاریخ در مورد جنگهای صلیبی و شروع کنندگان این جنگها... توجه شما را به دومین بخش این گزارش جذاب و دیدنی جلب می نماییم.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT
تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396
ساعت : 08:01 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات06- ناگفته های کلیسا - انبیاء در کتاب مقدس زناکار، دزد، فاسد معرفی شده اند +دو ویدئو

انبیاء در کتاب مقدس زناکار.. فاسد الاخلاق.. شرابخوار.. قاتل.. حیله گر.. خائن.. بدچشم.. دزد.. زنباره و شهوتران.. شکم پرست و پرخور.. همخوابی با دختران خود و زنان شوهردار.. فریب دهنده دیگر پیامبران.. جنایتکار جنگی.. دشنام دهنده و بددهان و نفرین کننده.. بت پرست و کافر شده به خداوند متعال.. و غیره.. معرفی شده اند!

خدای کتاب مقدس اینچنین انبیائی را برای هدایت انسانها می فرستاده است!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

07- کتاب مقدس عهد جدید عیسی مسیح را فرزند زنا.. ملعون شده.. معرفی نموده است.  + دو ویدئو

در این ویدئو کلیپ خواهید دید که عیسی مسیح در عهد جدید چگونه معرفی می شود.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

08- ناگفته های کلیسا..حواریون یا رسولان مسیح چه کسانی بودند؟ +دو ویدئو

چگونه انتخاب شدند؟

چه وظایفی بر دوش داشتند؟

چگونه یارانی برای عیسی مسیح بودند؟

قرآن کریم در مورد آنها چه نظری دارد؟

اناجیل عصر حاضر در مورد آنها چه نظری دارند؟

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

09- نا گفته های کلیسا - مقصر کیست پطرس یا پولس؟! +یک ویدئو

پطرس کیست؟

پولس کیست؟

پولس چه اتهاماتی را به کلیددار بهشت و جهنم و جانشین عیسی مسیح وارد آورد؟ چرا؟!!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

010- ناگفته های کلیسا - پولس چه تعلیماتی را وارد کلیسا نمود؟! +یک ویدئو

آموزه گناه اولیه چیست؟

چه کسی آن را ابداع و وارد مسیحیت نمود؟

آموزه فدا در مسیحیت چیست؟

چه کسی آن را ابداع و وارد مسیحت نمود؟ چرا؟!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

011- ناگفته های کلیسا پولس چه بر سر مسیحت آورد؟! چرا؟! +یک ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396
ساعت : 02:15 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


01 - ناگفته های کلیسا- بخش اول معرفی کتب کتاب مقدس در عهد قدیم و عهد جدید +دو ویدئو

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

02- ناگفته های کلیسا- تحریف عهد عتیق یک واقعیت یا دروغ!؟ +سه ویدئو

راز بزرگ تحریف کتاب مقدس... مسئله ای که توسط یهودیان و مسیحیان به شدت مخفی نگاه داشته شده است... راز ابن عذرا در رابطه با تحریف کتاب مقدس... افشای این راز توسط اسپینوزا...

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

03- ناگفته های کلیسا - اسناد مشکوک!!+ یک ویدئو

انجیل واقعی عیسی مسیح چگونه مفقود شد؟

انجیل جدید چگونه شکل گرفت و چگونه سخنان عیسی مسیح بازیابی گردید؟

در شورای کارتاژ چه اتفاقی افتاد؟

چه کسانی تشخیص دادند این تعداد کتابها می توانند مقدس باشند و مابقی نامقدس باقی بمانند؟

کلیسا از کجا مطمئن بوده که مؤلفین کتب زیر نظر روح القدس مشغول نوشتن بوده اند؟

کلیسا از کجا مطمئن بوده که دیگر نویسندگان که کتب آنها توسط کشیشان، نامقدس شناخته شده، زیر نظر روح القدس نبوده اند؟

اعتبار خود کلیسا از کجا و یا از چه کسی گرفته شده؟

آیا بین اناجیلی که کنار گذاشته شدند.. و انجیلهای رسمی، اختلاف مبنایی وجود دارد؟

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

04- ناگفته های کلیسا - آیا بین اناجیلی که کنار گذاشته شدند و اناجیل رسمی اختلاف مبنایی وجود دارد؟ +یک ویدئو

انجیل متی چه زمانی و توسط چه کسی نگاشته شد؟

انجیل مرقس چه زمانی و توسط چه کسی نوشته شده است؟

انجیل لوقا چه زمانی و توسط چه کسی نوشته شده است؟

انجیل یوحنا چه زمانی و توسط چه کسی نوشته شده است؟

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT

 

05- ناگفته های کلیسا - نویسنده رسالات در عهد جدید چه کسانی بودند؟! +یک ویدئو

تقریبا می توان گفت تمامی اناجیل و رسالات در عهد جدید متاثر از پولس است!! چرا؟!

پولس اندیشه های خود را از کجا وام گرفته بود؟

نویسنده کدام رسالات نامشخص است و چگونه کلیسا متنی که نویسنده آن نامشخص می باشد را جزو اناجیل عهد جدید آورده؟ چرا؟!

براستی نویسنده این رسالات چه کسانی بوده اند؟!

نویسنده کتاب مکاشفه یوحنا کیست؟!

30 هزار اختلاف در کتاب مقدس وجود دارد... دلیل این همه اختلاف چه می باشد؟!

نظر پژوهشگران و محققین در رابطه با این سوالات چیست؟!

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT


تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396
ساعت : 12:22 ب.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


مستند "فرقه های سری" 

دوستان و همراهان گرامی برای دیدن تمامی قسمتهای مستند "فرقه های سری" به کانال تلگرام ما به نام گذرگاه مراجعه نمایید.

در این کانال مستندات بسیار جالبی در رابطه با فرقه گرایی و فرقه های مسیحی منحرف و کشیشان و کلیساهای فاسد و اعمال آنها درج شده است.

در این کانال خواهید دید که چطور کلیساها و کشیشان با ترفندهای مختلف مردم را فریب می دهند.

در این کانال خواهید دید که چطور برای مسیحی نمودن مسلمانان در خاورمیانه تلاش می نمایند.

در این کانال خواهید دید که مسیحیان و یهودیان صهیونیست، برای قتل و کشتار، غارت ثروت و منابع طبیعی سرزمینهای اسلامی نقشه های دقیقی طراحی نموده اند.

در این کانال مطالب زیادی را افشاء خواهیم نمود که تا کنون از دید بسیاری از مسلمانان مخفی مانده است.

در این کانال صوت و تصویر از جلسات مخفی و توطئه های مسیحیان و کشیشان فارسی زبان بر علیه مسلمانان و دین اسلام را بطور مستند افشاء نموده ایم. مطالبی که هرگز فکرش را هم نمی‌کنید!!

این کانال با خبرها و مستندات واقعی در خدمت شما گرامیان است.

دوستان خود را به این کانال دعوت نمایید.

 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : پنجشنبه 15 تیر 1396
ساعت : 01:32 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


حقایقی پنهان از واقعه فاطیما بخش پنجم قسمت پایانی

بررسی پنهان کاری های کلیسا

"لوسیا در سیزدهم فوریه 2005 در سن 97 سالگی درگذشت. پس از مرگ او واتیکان خصوصا کاردینال جوزف رتزنگر(که در آن زمان هنوز رئیس کنگره دکترین مذهب بود و سپس مقام پاپی را از آن خود نمود و مشهور گردید به پاپ بندیکت شانزدهم) دستور داد تا اتاق شخصی [لوسیا] مهر و موم شود. باور بر اینست که دلیل این کار این بوده که خواهر لوسیا مکاشفات دیگری داشته است که واتیکان بسیاری از آنها را مخفی و پنهان نموده". 


در اینجا نکته مهم دیگری را باید بخاطر بسپاریم: از آنجایی که راهبه ها پیمان اطاعت محض از پاپ و کلیسای کاتولیک می بندند و لوسیا هم همانطور که قبلا اشاره شد این پیمان را بست پس آنچه که او در طی سالهای راهبگی که درواقع کل زندگی او پس از واقعه فاطیماست نگاشته است یا واتیکان به نام او نگاشته قطعا مطابق با دستورات کلیسا بوده است. با این حال با توجه به دستور سکوت که بر او تحمیل شده بود، کاملا منطقی ست که حدس بزنیم که کلیسا نگران بوده است که مبادا او چیزهای اضافه ای که مورد تایید کلیسا نبود بنویسد یا در حضور عموم مردم اضهاراتی کند که شالوده عقاید مسیحی و کلیسایی را درهم بشکند. 


نوشته های چاپ شده از سوی لوسیا در طول دوران راهبگی اش، علاوه بر ادعای مکاشفات بسیاردیگر، شامل جزئیات بسیاری در خصوص داستان فاطیما بود که او و دو کودک دیگر هرگز در زمان واقعه در سال 1917 به آنها اشاره نکرده بودند. در میان جزئیات اضافه شده تایید و تصدیق باورهای تحریف شده کلیسا من جمله تثلیث وجود دارد!! 


تثلیث بدعت کلیسای روم است و تثبیت آن بدعت به قرن پنجم میلادی بر می گردد(واژه نامه جهانی عهدین-(The Universal Bible Dictionary یعنی مفهوم تثلیث بیش از چهارصد سال پس از پیامبر خدا، حضرت عیسی (ع)، به طور رسمی تثبیت شد. تثلیث ریشه در باورهای کافران باستان دارد. برخی از این تثلیث ها که در میان کافران و مشرکان باستان وجود داشته است در بسیاری از کتاب ها از جمله کتاب، " مسیحیت: برخی منابع آموزه ها و نمادگرایی های آن" چاپ لندن، قرن 20 مسیحی، نوشته جی، بی هَنِی J. B. Hannay لیست شده است. 


در طول تاریخ بسیاری از مردمی که در مقابل تثلیث در مسیحیت مقاومت کردند به صورت وحشیانه ای اعدام شدند؛ یکی از این افراد، پزشکی اسپانیایی به نام مایکل سروتوس Michael Servetus بود که در ژنوا سوئیس در 26 اکتبر 1553 مسیحی در سن 42 سالگی به همراه کتابش به نام "اشتباهات تثلیث" The Errors of Trinity که به دور کمرش بسته بودند در آتش سوزانده شد. 


او در بخشی از کتابش گفته بود: "فیلسوفان یک وجود مجزای سومی که حقیقتا و واقعا از آن دو دیگر متمایز است اختراع کردند که آن را نفر سوم یا روح القدس می نامند و تثلیثی خیالی، "سه وجود در یک ماهیت" را طرح ریزی کردند. اما در واقع سه خدا یا یک خدای سه گانه را به نام "وحدانیت" با فریب و تزویر به ما قالب کردند؛ و در حالیکه این سه را -که پس از اختراع خود اقانیم می نامند- تصدیق می کنند آزادانه تعدد وجود، تعدد جوهر، تعدد ذات و تعدد ماده را تایید می کنند. و در حالیکه به جِد نام خداوند را بر آن حمل می کنند تعدد خدایان را پذیرفتند...اگر چنین است پس چرا سه خدا پرستان ها Tritorites که قائل به وجود سه خدا هستند مورد اتهام قرار گرفته اند، در صورتی که آنان هم سه خدا یا یک خدای سه گانه ابداع کرده اند. ما کافر شده ایم، انسانهایی بدون خدا. چرا که به محض آنکه می کوشیم درباره خداوند بیاندیشیم به سمت سه شَبَح کشانده می شویم و در نتیجه هیچ نوع وحدانیتی در تصور ما باقی نمی ماند." 


قرآن در این باره می فرماید:

لقد كفر الذین قالوا إن الله ثالث ثلثة و ما من إله إلا إله واحد و إن لم ینتهوا عما یقولون لیمسن الذین كفروا منهم عذاب ألیمٌ

آنها كه گفتند: «خداوند، تثلیث است» به یقین كافر شدند؛ معبودى جز معبود یگانه نیست و اگر از آنچه مىگویند دست بر ندارند، عذاب دردناكى به كافران آنها خواهد رسید. سوره مائده، آیه 73 


در میان تحریفات کتاب مقدس، شعاع هایی از نور الله هنوز می درخشد:

و علامتی عظیم در آسمان ظاهر شد: زنی که آفتاب را دربر دارد و ماه زیرپایهایش و بر سرش تاجی از دوازده ستاره است. مکاشفه12: 1

همانطور که مسیحیان باور دارند این عبارت مکاشفه ای درباره آینده در آخر الزمان است؛ بانویی با شکوه با 12 ستاره! این بانو چه کسی جز حضرت فاطمه (س) و 12 امام معصوم (ع)، 12 ستاره درخشان بر تاج افتخار آن بانو، می تواند باشد؟! .. پایان.


در رابطه با موضوعیت فاطیما، ده ها فیلم ساخته شده که تصاویر آنها را در پوستر ابتدای مطلب مشاهده می نمایید.

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 11:48 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


حقایقی پنهان از واقعه فاطیما بخش چهارم

دائرة المعارف استیت مستر چند بهانه و عذر برای آشکار نکردن این راز لیست کرده است. برای مثال گفته است: "در 11 نوامبر سال 1984 همانطور که در مجله کاتولیک پولسی عیسی، کاردینال رتزینگر گفته است که او "متن راز سوم را خوانده". زمانی که از او پرسیده شد که چرا آن راز را فاش نکرده است پاسخ داد که "به قضاوت پاپ های قبلی، این راز سوم چیزی به آنچه مسیحیان لازم است درباره سفر مکاشفات بدانند اضافه نمی کند". 


پس اگر آن به اصطلاح راز، بسیار مهم، قابل تأمل و تعیین کننده نبود چرا واتیکان آن را برای 83 سال مخفی نگاه داشت!! و چرا پس از آن، آنچه منتشر شد نسخه اصلی متن راز نبود؟!!! به نظر می رسد که واتیکان به راحتی حقیقت را پشت تمام پنهان کاری ها مخفی نمود. 


علاوه بر این دائرة المعارف استیت مستر فاش می سازد که : "اتهاماتی وجود داشته است مبنی بر تلاشی جهت پنهان ساختن پیام فاطیما توسط مسئولان کلیسایی در کلیسای کاتولیک من جمله نیت پشت پرده تحمیل فرمان سکوت بر خواهر لوسیا. 


لوسیا قبلا به عنوان یک خواهر کاتولیک تحت فرمان های سکوت بود و بدون اجازه هیچ مصاحبه ای نمی کرد و سخنی برای عموم نمی گفت. اما پس از آنکه واتیکان در سال 1960 از انتشار راز سوم خودداری کرد زمانی که خبرنگاران در پی خواهر لوسیا بودند دریافتند که ملاقات با او به طور مضاعف مشکل شده بود. او نه تنها از آشکار کردن راز سوم بلکه مطلقا از سخن گفتن درباره راز سوم هم منع شده بود. از سال 1960 به بعد او نمی توانست ملاقات کننده ای جز اقوام نزدیکش را ببیند. حتی به پدر آپاریسیو کشیشی که لوسیا سالیان سال نزد او اقرار کرده بود و در برزیل به سر می برد، زمانیکه به پرتغال برگشت اجازه ملاقات داده نشد. 


پدر آپاریسیو گفت: "من قادر به صحبت کردن با لوسیا نبودم چرا که اسقف اعظم نمی توانست اجازه ملاقات با او را بدهد. شرایط انزوایی که او [لوسیا] خود را در آن یافته است توسط مقر مقدس [دفتر پاپ] به او تحمیل شده است. در نتیجه هیچکس بدون مجوز از روم [واتیکان] نمی تواند با او صحبت کند." 


بیش از 40 سال بعد، خواهر لوسیا تحت فرمان سکوت تحمیلی باقی ماند. فقط پاپ ژان پل دوم یا کاردینال رتزینگر می توانستند اجازه لازم برای او برای صحبت کردن در انظار عموم یا ملاقات شدن را [که هرگز هم اجازه اش داده نشد] صادر کنند. ( به نقل از تأیید و تهاجم کلیسا بر فاطیما (1930-2004) بازنگری شده در سال 2007 الی 2013 . 


دائرة المعارف استیت مستر به نقل از همان منبع ادامه می دهد: "در 15 نوامبر 1966 پاپ پل ششم اصلاحی درقانون کلیسا اعمال کرد و قانون های شماره 1399 و 2318 را باطل اعلام نمود. این قانونها علاوه بر مسائل دیگر، انتشار هرگونه مطلب در خصوص هرگونه مکاشفه (تایید شده یا نشده ) را بدون اخذ مجوز قبلی چاپ از کلیسا را ممنوع و جریمه می نمود. پس از تغییر قانون، هرفردی در کلیسا اجازه داشت آزادانه مکاشفات مریم مقدس و از آن جمله مکاشفات فاطیما را چاپ کند. اما هنوز خواهر لوسیا اجازه آشکار کردن راز سوم را نداشت. او تا زمان مرگش در فوریه سال 2005 تحت فرمان سکوت باقی ماند و نمی توانست آزادانه بدون اجازه مخصوص از سوی واتیکان درباره فاطیما صحبت کند. 


پس اگر چه "هر فردی در کلیسا اجازه داشت تا آزادانه مکاشفات را چاپ کند. خواهر لوسیا هنوز اجازه آشکار کردن راز سوم را نداشت. او تا زمان مرگش تحت فرمان سکوت باقی ماند." اندیشه بر انگیز است که افرادی گزارش کردند که بانوی تجلی یا فاطیما گفته است: "من فاطمه هستم، دختر پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)". 


بررسی علت انتخاب نام فاطیما در میان کاتولیک ها

البته کاملا منطقی ست که پرتغالی هایی که اسلام آورده بودند نام فرزندانشان را فاطیما می گذاشتند اما قابل تامل است که از آن زمان تا کنون بخاطر آن به اصطلاح مکاشفه در میان کاتولیک ها خصوصا کاتولیکهای اسپانیایی تبار هم رایج شده است که نام دخترانشان را فاطیما می گذارند. این مسئله این پرسش را در ذهن متبادر می سازد که نیت نام گذاری اولین فردی که پس از مکاشفه نام فاطیما گرفت چه بوده است؟ از طرفی کاری بی معناست که کسی نام یک روستا را روی فرزندش بگذارد و از طرف دیگر اگر بانوی تجلی واقعا حضرت مریم (س) بود و با توجه به اینکه فاطیما نام دختر پیامبر اسلام بوده است که کاتولیک ها او را باور ندارند، چرا آنها نام فرزندان خود را فاطیما می گذارند و نه مریم!! 


پس از گذشت زمان حقایق تحریف شدند، اگرچه سنت نام گذاری دختران به نام فاطیما به عنوان نشانی محکم باقی ماند. ادامه دارد...

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 11:46 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


حقایقی پنهان از واقعه فاطیما بخش سوم

بررسی معجزه خورشید

از ژوئیه 1917 اینگونه ادعا می شد که آن بانو وعده معجزه ای در آخرین تجلی اش در سیزده اکتبر 1917 داده بود، تا همگان ایمان آورند. گفته شده است که جمعیتی گرد هم آمدند تا به اصطلاح معجزه موسوم به "معجزه خورشید" را مشاهده کنند. 


چنانچه جان دومارچی De Marchi, John 1952 در کتاب قلب مطهر The Immaculate Heart چاپ Farrar, Straus and Young نیویورک می گوید یک شاهد عینی جمعیت را حدود 30000 نفر برآورد کرده بود، درحالیکه شاهد عینی دیگری جمعیت را حدود 100000 نفر برآورد کرده بود، اما غالبا تکرار می شود حدوداً 70000 نفر بوده اند. 


طبق گزارش دایره المعارفهای ویکی پدیای انگلیسی و استیت مستر، گزارشهای گوناگونی از آنچه در سیزده اکتبر 1917 رخ داد ارائه گردید. یک گزارش این بود که "خورشید لرزید و حرکتهای ناگهانی باورنکردنی انجام داد. بنابر گفته عامه مردم خوشید رقصید" درحالیکه گزارش دیگری ارائه شد که: "در یک لحظه خورشید با شعله های قرمز رنگی احاطه شد و در لحظه ی دیگر هاله ای زرد و بنفش پررنگ آنرا در بر گرفت، به نظر رسید در یک حرکت چرخشی با سرعتی فزاینده حرکت کرد و گویا بعضی اوقات از آسمان جدا می شد و با تشعشع حرارتی شدید به زمین نزدیک می گردید و مجددا از زمین فاصله می گرفت" 


براساس گزارشات شاعری به نام آفانزو و معلمی به نام لوپز به همراه شاگردانش همزمان در شهر آلبوریتا، حدود چهل کیلومتر دورتر، آن پدیده خورشیدی مشاهده شد. علی رغم این ادعاها بسیاری از شاهدان عینی گفتند چیزی شبیه رقص خورشید ندیدند. برخی فقط رنگهای مشعشع را دیدند و برخی دیگر من جمله برخی کسانی که ایمان هم داشتند اصلاً چیزی ندیدند.

(استنلی جکی Jaki, Stanley L (1999 ؛ کتاب خدا و خورشید در فاطیما ; God and the Sun at Fátima Real View Books،...) 


طبق کتاب مذکور دو مارچی، هیچگونه حرکت یا پدیده دیگری از خورشید توسط دانشمندان در آن زمان ثبت نشد. 


از آنجاییکه هیچ گونه سبب فیزیکی علمی نمی تواند برای تایید از این پدیده خورشیدی ارائه شود، توجیحات مختلفی برای توضیح شرح های ارائه شده توسط شاهدان عینی داده شده است. تخمین غالب، توهم گروهی است که در اثر تعصب مذهبی مردم که در انتظار علامت پیش بینی شده بودند به وقوع پیوست. 


تخمین دیگر احتمال ایجاد ساخته های بصری است در اثر خیره شدن به خورشید برای مدتی طولانی ایجاد می گردد. چنانچه پروفسور میسن از موسسه فیزیک دانشگاه کاتولیکی لون، گفته است که نگاه مستقیم به خورشید می تواند موجب ایجاد حلقه هایی نورانی و نابینایی موقت شود. از نظر او مشاهدات ارائه شده اثرات جانبی بصری در اثر خیره شدن طولانی به خورشید بودند. پروفسور میسن ادعا کرد که رقص مشاهده شده خورشید، در اثر تصاویر مولد شبکیه، پس از مدتی خیره شدن به خورشید بودند. علاوه براین پروفسور میسن می گوید رنگهای مشاهده شده به احتمال زیاد در اثر بی رنگ شدن سلولهای شبکیه حساس به نور بود. (تجلیات و معجزات خورشید 'Apparitions and Miracles of the Sun' نوشته آگوست میسن Auguste Meessen مجمع بین المللی پورتو International Forum in Porto "Science, Religion and Conscience" ؛اکتبر 2003 ؛ 23-25) 


خدا می داند در آن سیزده اکتبر 1917 حقیقتاً چه چیزی رخ داد. 


"طبق نقل لوسیا،آن زن در جریان تجلهایش به کودکان سه راز محرمانه گفت، که در حال حاضر به عنوان سه راز فاطیما شناخته می شود." 


بیایید بخاطر داشته باشیم که سال 1917 تاریخ دریافت به اصطلاح سه راز فاطیما بود اما:

لوسیا در سومین خاطره نامه Third Memoir خود ، نوشته شده در سال 1942، یعنی 25 سال پس از 1917 نوشت که اولین راز صحنه ای از جهنم بود و و دومین راز شامل پیش گویی در خصوص آغاز جنگ جهانی دوم بود؛ یعنی سه سال پس از آغاز جنگ جهانی دوم- توجه فرمائید که سه سال پس از وقوع جنگ جهانی دوم و نه پیش از آن- لوسیا تحت تسلیم محض به واتیکان، اعلام کرد که راز دوم شامل پیش گویی ای درباره جنگ جهانی دوم بوده است. 


" علی رغم گفته لوسیا که راز سوم می توانست پس از سال 1960 برای عموم آشکار شود، واتیکان راز سوم را تا 26 جون 2000 مخفی نگاه داشت. برخی منابع از جمله کانن بارتاسCanon Barthas و کاردینال اوتاویانی Cardinal Ottaviani گفتند که لوسیا به آنها اصرار کرد که این راز تا سال 1960باید آشکار شود. هنگامی که سال 1960 فرارسید واتیکان به جای آنکه راز سوم را فاش کند بیانیه ای رسمی منتشر کرد مبنی بر اینکه " به احتمال زیاد این راز برای همیشه سر به مهر خواهد ماند.". پس از این اعلانیه گمانه زنی های وسیعی صورت گرفت. برخی منابع ادعا می کنند که متن دست نوشته چهار صفحه ای راز سوم که در سال 2000 از سوی واتیکان منتشر شد راز حقیقی نبود. خصوصا گفته می شود کاردینالها برتونی Bertone رتزینگر Ratzinger و سودانو Sodano در یک نیرنگ برنامه ریزی شده دست به دست هم دادند تا وجود سندی یک صفحه ای را مخفی کنند. در کنار متن راز، کاردینال آن زمان جوزف رتزینگر [پاپ بندیکت شانزدهم] شرحی منتشر کرد که در آن می گوید: "مطالعه دقیق متن آن به اصطلاح راز سوم فاطیما، پس از همه حدس و گمان هایی که در پی داشته است احتمالا ناامید کننده و غیرمنتظره خواهد بود. نه هیچ راز بزرگی فاش شده است و نه آینده ای آشکار شده است". ادامه دارد...

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 11:38 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


حقایقی پنهان از واقعه فاطیما بخش دوم

بررسی لقب بانوی تسبیح یا بانوی روزاری rosary +ویدئو زیرنویس فارسی

"دیدگاههای متفاوتی در مورد تاریخ روزاری rosary وجود دارد. عقیده رایج اینست که در سال 1214 در کلیسای پروئیل Prouille [در فرانسه] در مکاشفه ای مریم باکره مقدس روزاری را به سنت دومینیک Saint Dominic داد. این مکاشفه مریم مقدس، "بانوی روزاری ما" our lady of Rosary نام گرفت. 


شایان ذکر است که از آن تاریخ به بعد، و نه قبل از آن، کاتولیک ها مجسمه هایی با عنوان بانو روزاری ساخته و آن را مقدس شمردند. 


بنابراین، رشته دانه های ذکرشمار یا آنچه کاتولیک ها روزاری rosary می نامند و از آن استفاده می کنند، مفهومی تقریباً جدید است؛ و دعاهایی که با روزری خوانده و شمرده می شوند هم از آن زمان که فردی در دهکده پروئیل ادعا کرد که در مکاشفه ای روزری به او داده شده است، توسط چهره های مختلف کاتولیک در حال ساختن و پرداختن و تغییر و تحول می باشد. همچنین شایان ذکر است که بسیاری از اینگونه مفاهیم جدید در مسیحیت، ریشه در قرن سیزده میلادی دارد. زمانی که عوامل خاصی در اروپا مثل حضور مسلمانان در اروپا، و نیز جنگ های صلیبی در حال به وقوع پیوستن بودند؛ یعنی بسیاری از چنین مفاهیمی در مسیحیت در دوره ای که در آن مسیحیان در معرض آموزه ها و فرهنگ اسلامی بودن شکل گرفت. و نیز لازم به ذکر است که در معرض علوم و فرهنگ اسلامی بودن اصلی ترین عاملی بود که راه را برای رهایی از "قرون تاریک"Dark Ages و ورود به رنسانس در اروپا باز کرد. 


عنوان " بانوی روزاری" که کلیسای کاتولیک از آن برای نامیدن حضرت مریم (س) استفاده می کند نه توسط خداوند اعطا شده است و نه توسط عیسی مسیح (ع)؛ و نه حتی به زمان زندگانی حضرت مریم (س) بازمی گردد.

واژه "تسبیح" در عربی به معنای ستایش، پرستش خداوند است. تسبیح حضرت فاطمه (س) مجموعه ای است از اذکار خاص برای ستایش قادر یکتا که حضرت فاطمه (س) برای شمردن آنها دانه های تسبیح را ساختند. این تسبیح به نام ایشان نام گرفت چرا که پدر ایشان حضرت محمد (ص) به دستور خداوند متعال سبحانه و تعالی بیش از 1400 سال پیش به ایشان اذکار خاص تسبیح الله را آموخت؛ و این روایتی ست که از آن زمان تا کنون، هم توسط شیعه و هم توسط سنی نقل شده است. حضرت محمد (ص) به ایشان فرمودند که این تسبیح از ارزشمندترین چیزهاست. آن حضرت به حضرت فاطمه (س) فرمودند که پس از هر نماز 34 مرتبه تکبیر الله اکبر و 33مرتبه تحمید الحمد لله و 33 مرتبه تسبیح سبحان الله بگویند که رویهم 100 ذکر می شود. مجموعه این اذکار را تسبیح حضرت فاطمه (س) می نامند. شایان تذکر است که از آن زمان تا کنون، به رشته دانه های ذکرشما تسبیح می گویند.


بنابراین تسبیح حضرت فاطمه زهرا (س) اولین رشته دانه های تسبیح در تاریخ است و ذکرهای آن از سوی خداوند متعال توسط آخرین پیامبر بیش از 1400سال قبل تعلیم داده شد. پس برای بیش از 14 قرن حضرت فاطمه سلام الله علیها بانوی تسبیح بوده اند.


اکنون اجازه دهید جوانب دیگر داستان فاطیما را مورد بررسی قرار دهیم.


بررسی مکاشفات و رازهای فاطیما

لازم به ذکر است که هرچند بنابر مبانی کلیسای کاتولیک مکاشفات شخصی بار ارزشی، بر باورهای کلیسای کاتولیک اضافه نمی کند لیکن کلیسای کاتولیک از اعضای خود انتظار دارد که احتیاط کرده و مکاشفاتی را که کلیسا قابل باور شناخته است تصدیق کنند. از طرف کلیسای کاتولیک مکاشفات فاطیما به طور رسمی در اکتبر 1930 توسط اسقف لریا-فاطیما Leiria-Fátima قابل باور تشخیص داده شدند.


اولین کامیونیون Communion [مشارکت مذهبی] لوسیا (راوی تجلی فاطیما) در شش سالگی اش رخ داد و او پس از اولین اعترافش در محراب بانو روزاری دعا کرد و دید که مجسمه وی به او لبخند می زند. اولین کامیونیون لوسیا چنان تأثیر عمیقی بر او گذارد که گفت شوق وعلاقه به امور دنیوی را از دست داد و عزلت گزینی را در پیش گرفت. لوسیا در سال 1921 به اوپورتو Oporto برده شد و در سن چهارده سالگی به عنوان دانش آموز شبانه روزی در مدرسه خواهران سنت دوروتی the Sisters of St. Dorothy در ویلار Vilar در حومه شهر پذیرفته گردید. در 24 اکتبر سال 1925 به عنوان نامزد ورود به خدمت کلیسا وارد موسسه خواهران سنت دوروتی در صومعه ای در توی Tuy اسپانیا، درست در آن سوی مرز شمالی پرتغال شد. لوسیا اولین پیمان های خود[عهد راهبگی و اطاعت از کلیسا] را در سوم اکتبر 1928 بست. یعنی تا سال 1930 زمانی که کلیسای کاتولیک رسما تجلی های فاطیما را قابل باور اعلام کرد، لوسیا، راوی داستان فاطیما، راهبه ای عهد بسته تحت تسلیم محض به کلیسای کاتولیک بود.


واژه نامه وبستر راهبه را اینگونه تعریف می کند: "عضو مؤنث یک مؤسسه مذهبی خاصاً کسی که با [سه] پیمان فقیر بودن، ارتباط با مردان نداشتن، و اطاعت کردن متعهد می شود." ادامه دارد...

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 11:35 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


حقایقی پنهان از واقعه فاطیما بخش اول

واقعه فاطیما حدود صد سال پیش در منطقه ای در کشور پرتقال گزارش شد و رخدادهای پس از آن همراه ادعاها، باورها، شواهد و مستندات، گفته و ناگفته های پیرامون این واقعه را برای شما بازگو می نماییم.


در سال 1917 در شهر فاطیمای پرتغال سه کودک چوپان ، لوسیا (لوشا) سانتوز Lúcia Santos ده ساله(متولد 22 مارس 1907) و خواهر و برادری از خویشانش هفت و تقریبا نه ساله جسینتا مارتو Marto Jacinta (متولد 11 مارس 1910) و فرانسیسکو مارتو Marto Francisco (متولد 11 جون 1908) ، ادعا کردند که چند مکاشفه (رویای واقعی) داشته اند از بانویی که خود را بانوی تسبیح معرفی کرده بود. مسیحیان از قرن سیزده چنین تسبیحی را روزاری Rosary می نامند.


لوسیا توصیفات خود را از این بانو چنین عنوان می دارد: درخشان تر از آفتاب، در حالیکه شعاع های نوری می پراکند که شفاف تر و درخشان تر از گوی های کریسالی بود که با آب زلال پر شده و نور خورشید به آن نفوذ کرده است.


بررسی نام فاطیما - طبق دائرة المعارف ویکی پدیا : "شهر فاطیما در پرتغال از نام یک شاهزاده مور اقتباس شده بود."


واژه نامه وبستر Webster dictionary می گوید: "مورها مسلمانانی بودند ترکیبی از بربرها و اعراب که در شمال غربی افریقا ساکن بودند و در قرن هشت به اسپانیا حمله کردند و آن را تا سال 1492 در اشغال داشتند."


دائرة المعارف استیت مستر State Master Encyclopedia می گوید: در سال 711 میلادی، یک لشکر اموی از مورها از شمال افریقا به اسپانیای مسیحی از قوم Visigoth حمله کرد. آنها تحت رهبری طارق ابن زیاد به جبل الطارق رسیدند و در یک رشته لشکر کشی هشت ساله بیشتر شبه جزیره آیبری را تحت حاکمیت اسلام درآوردند.


الاندلس (سرزمین وندلها Vandals) نام عربی ای است که توسط فاتحان مسلمان به جزیره آیبری داده شد. از قرن هشت تا پانزده قسمت هایی از شبه جزیره آیبری تحت سلطه مورها (اکثریت بربرها و تعدادی اعراب) بود که از شمال افریقا وارد شبه جزیره شده بودند.


واژه نامه وبستر توضیح می دهد که شبه جزیره آیبری شبه جزیره ایست در جنوب غربی اروپا دربرگیرنده اسپانیا و پرتغال.


علاوه بر تأثیر امویان سنی مذهب، که وارد شبه جزیره آیبری شده بودند، در آن زمان حضور شیعیان هم در میان بربرهای افریقای شمالی در این منطقه مشهود بود، برای مثال:

"ادریسیون Idrisids (عربی: الأدارسة) سلسله عرب شیعه زیدی مراکش بود که از سال 788 تا سال 985 مسیحی حکومت داشت.. پایه گذار این سلسله ادریس بن عبدالله (788-791) بود که تبارش به علی بن ابیطالب و همسرش فاطمه، دختر حضرت محمد (ص) می رسید. عباسیان او را که یک شیعه اولاد پیغمبر بود مورد آزار قراردادند. او در سال 786 به مغرب فرار کرد و بربرها او را پناه دادند. فرمانروایی نوبنیاد ادریس اول دومین دولت خودمختار اسلامی در مراکش و اولین آن در آیبری بود."


دائرة المعارف بریتانیکا Encyclopedia Britannica در خصوص سلسله فاطمیین یا فاطمیون می گوید:

"سلسله ای سیاسی و مذهبی که بر یک امپراطوری در شمال افریقا فرمانروایی کردند... از سال 909 تا 1171 میلادی، این سلسله نامش را از فاطمه، دختر پیامبر اسلام، گرفته بود که فاطمیون خود را از نسل او می دانستند."


بنابراین با توجه به تأثیر اسلام در این منطقه خصوصا تأثیر شیعیان که حضرت فاطمه (س) را بسیار دوست و گرامی می دارند، کاملا منطقی ست که نتیجه بگیریم نام حضرت فاطمه (س) برای مردم پرتغال به خوبی شناخته شده بود. ادامه دارد...

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghT


تاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 11:27 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


معجزه فاطیما - فاتیما Fatima – ՖԱԹԻՄԱ بخش دوم

«فاطمه» یا (فاطمیا) یک روستا و مکان مقدس در بخش « سانتارم» در مرکز پرتغال در فاصله حدود 29 کیلو‌متری در شرق منطقه «لیریا ''در سرزمین'' کوادا ایریا» قرار دارد. اولین زیارت رسمی از فاطیما در سال 1970 اتفاق افتاد کار کلیسای Basilica در سال 1928 شروع و در سال 1953 این کلیسا تقدیس شد این کلیسا برجی به ارتفاع 213 پا دارد که این برج تاج و صلیبی به وزن 7 تن را حمل می‌کند در اطراف این کلیسا بیمارستان و در فاصله دورتر از آن خانه‌های نشمین قرار دارد. در سال 1967 (پنجاهمین سالگرد واقع فاطیما) جمعیتی که حدود یک میلیون تخمین زده می‌شد در فاطیما گرد هم آمدند تا به سخنان پاپ پال ششم گوش دهند و مراسم عشای ربانی برگزار کنند و برای صلح دعا کنند» 


از آن سالها تاکنون همواره در ماه می صدها هزار زائر آنجا می‌آیند موارد زیادی از شفا بیماران در آن گزارش شده است و برخی، مسافتهای بسیار را با دو زانو راه می‌روند تا اینگونه احترام خود را به این مکان مقدس و صاحب آن ادا نمایند. 


دایره المعارف بریتانیکا (Britannica) ج 9 ص 115 آن را چنین گزارش کرده است:

« در ماه می برج پنجم از سال میلادی (1917) سه کودک از خانواده کشاورز به نام«لوسیالوس سنتوس» (1907) و او عمو‌زاده‌اش به نامهای «فرانسیسکو» (19- 1908) و «جاسینتامارتو» (20 1910) در حالی که داشتند از گوسفندان مراقبت می‌کردند تصویری (شبحی یا تمثلی) از یک خانم را دیدند. طبق آنچه که آن خانم وعده کرده بود تمثل در سیزدهم هر ماه تا اکتبر آن سال به استثنای ماه اگست تکرار می‌شد. در ماه اگست این بچه‌ها به چراگاه و الینوس (در نزدیکی الجسترال قریه‌ای که محل تولدشان بود) رفته بودند که در آن جا آنها تمثل آن خانم را در نوزدهم اگست دیدند. خبرهای منتشره طبیعتاً شوق و رغبت عده‌ای را برانگیخت و در سیزدهم اکتبر جمع وسیعی که تعداد آنها تخمین به هفتاد هزار نفر می‌رسید) در قریه فاطمه گرد هم آمدند. این خانم طبق اخبار نقل شده خودرا به این بچه‌ها به عنوان «بانوی تسبیح» (Lady of the rosary ) نمایان کرد و تقاضا نمود که برای وی معبدی در آن مکان بسازند. 


بلافاصله پس از این اتفاق یک پدیده خورشیدی رخ می‌دهد که این اتفاق توسط عده زیادی که در آن قریه حضور داشتند گزارش می‌شود یکی از آنها استاد دانشگاه کویمبرا آقای Garrett.A بود: « خورشید که در پس ابر پنهان بود لحظاتی قبل از این اتفاق ابر ضخیم را دریده و با قدرت و روشنایی تابیدن گرفت. خورشید یک چرخه سوخته به نظر می‌رسید این قرص نور در گرد خودش می‌چرخید و با سرعت هم چرخید. سپس خورشید گنبد آسمانی خود را رها کرده و در حالی که سرعت و تندی قبلی خود را داشت به سمت زمین نزدیک شد. چهره خورشید بسان خون رنگ می‌نمود و هیبت آن توده آتشین کره زمین به سقوط و نابودی تهدید می‌نمود». 


لوسیا تنها باز مانده از آن سه کودک از چهار راز که «بانوی تسبیح» به آنها گفت سربسته سخن گفت او رازها را در کتابی مهر و موم شده نوشت و به واتیکان داد. 


کلیسا فقط دو راز آن را عمومی کرد البته آنها را هم دیر هنگام: یکی وقوع انقلاب روسیه و یکی هم جنگهای جهانی . پاپ اصرار داشت «راز سوم» را پیش بینی بانوی تسبیح از سوء قصد به جان خودش (پاپ) در 1981 تفسیر کند که ظاهراً پیشگویی با این عبارات بوده است که:

« اسقفی ملبس به ردای سفید چنانکه گویا گلوله باران شده است از آسمان به زمین خواهد افتاد». 


درباره رازهای فاطمیا اختلافات عمیقی رخ داد است عده‌ای نظریه توطئه را قبول کرده‌اند که مبنی بر توطئه کلیسای کاتولیک و تحریف و تأویل رازهاست برای نمونه « آنتونیوسوسی (خبرنگار کاتولیک و نویسنده کتاب راز چهارم فاطمیا) که اول سخنان پاپ را پذیرفته بود بعد به سخنان او خدشه کرد و گفت: تحقیقاتش نشان می‌دهد که بخش پنهان راز چهارم یک بحران ایمان در غرب را پیش بینی می‌کند و می‌گوید: «با بروز موجی از کفر و ارتداد امپراطوری کلیسا فرو خواهد ریخت». 


اگر سخن او درست باشد باید راز چهارم فاطیما مربوط به دوران رنسانس ، فروپاشی نظام کلیسایی و رواج بحران ایمان در غرب باشد که تاکنون شاهد آن هستیم. 


«مارکوتوساتی» (از افراد واتیکان و نویسنده کتاب پیشگویی‌های فاطیما) نیز نظریه توطئه را قبول دارد و می‌گوید: به نظر می‌رسد واتیکان موضوعی را پنهان می‌کند. 


اما کاردینال برتون (از حامیان کلیسای کاتولیک) با حمله به تئوری‌های بدبینانه اصلاً بودن راز چهارم را انکار می‌کند! 


اما سرّ فاش نکردن این رازها علی رغم زنده بودن لوسیا تا چند سال پیش خود معمایی است که کلیسا باید به آن پاسخ دهد از مجموع تحقیقات بر می‌آید که راز سوم و چهارم درباره حوادث آخر الزمان و صلح جهانی باشد. 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 11:20 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات


معجزه فاطیما - فاتیما Fatima – ՖԱԹԻՄԱ بخش اول

در ماه می برج پنجم از سال میلادی (1917) سه کودک از خانواده کشاورز به نام«لوسیا لوس سنتوس» ( 1907) و عمو‌زاده‌هایش به نامهای «فرانسیسکو» ( 19- 1908) و «جاسینتا مارتو» (20 1910) در حالی که داشتند از گوسفندان مراقبت می‌کردند تصویری ( شبحی یا تمثلی) از یک خانم را دیدند. طبق آنچه که آن خانم وعده کرده بود تمثل در سیزدهم هر ماه تا اکتبر آن سال به استثنای ماه اگوست تکرار می‌شد. واقعه از آنجا آغاز مىشود كه سه كودك روستائى، در اطراف دهكده چشم بر حقیقتى می گشایند كه بعد از آن ریشه عقیده مردم آن منطقه مىشود. جیكا 7 ساله فرانسیكو 9 ساله و لوسیا 10 ساله. شاهد اصلى این واقعه، لوسیا است، و واقعه از زبان این سه كودك اینچنین نقل شده است. 


در سال 1916 میلادى، یك سال قبل از دیدار با بانوى درخشنده، فرشتهاى بر ما ظاهر شد، و 3 بار این گفته را تكرار كرد: من فرشته صلح هستم، خدایا من ایمان دارم، و باور دارم و عشق مىورزم بتو، و من طلب استغفار مىكنم از آنان كه باور ندارند، و عشق نمىورزند، و ایمان ندارند. 


فرشته 2 بار دیگر در تابستان و پائیز بر آنها ظاهر شد، و هر بار یك چیز را از آنان خواهش كرد: قربانى بدهند و استغفار كنند براى گناهكاران، و دعا كنند براى متحول شدن آنها، این 3 برخورد بود كه بچهها را براى دیدن بانوى صاحب تسبیح آماده كرد. 


در سال 1917 میلادى بچهها 2 بار نور درخشندهاى را دیدند، و سپس بر بالاى درخت بلوط نور عظیمى ظاهر شد، بانوئى درخشندهتر از خورشید، بنام فاتیما، او فرمود: نمی خواهم شما را بترسانم، بچهها گفتند شما كیستید؟ شما از كجا آمده اید؟ فرمود من از بهشت آمدهام گفتند از ما چه مىخواهید؟ فرمود من آمدهام از شما بخواهم باز اینجا بیائید، بعد به شما خواهم گفت كه از شما چه می خواهم. 


بانوى صاحب تسبیح بعد از آن هر ماه ظاهر شد، از ماه مى تا4 اكتبر، در آخرین و ششمین دیدار او، معجزه بزرگى را در مقابل دیدگان 70000 نفر جمعیتى كه گرد آمده بودند، نمایان ساخت. در برابر دیدگان منتظر جمعیت، باران بطور ناگهانى ایستاد، و ناگهان خورشید به لرزش درآمد، و ایستاد، و دوباره چرخید و ایستاد، بطورى كه مردم احساس كردند هر لحظه مىرود كه خورشید بر آنان فرود آید، پس از این واقعه خورشید به جاى اول خود بازگشت، و به همان درخشش معمول و زیباى خود ادامه داد. اولین عكس از این واقعه، در روزنامه لیسبون در 5 اكتبر همان سال منتشر شد.


لوسیا وارد زندگى مذهبى شد، و زنده ماند زیرا كه عهد كرده بود با بانو كه در ترویج عبودیت تلاش كند، و زنده بماند، فرانسیسكو و جاسینتا، در 3 و 4 سال بعد، در اثر بیمارى ریوى از بین رفتند. لوسیا، هم صدا را شنید و هم سخن گفت و هم بانو را دید، جاسینتا هم بانو را دید و هم صدایش را شنید، و فرانسیسكو فقط بانو را دید.


حقانیت بچه ها را ابتدا پدر و مادر آنها باور میكردند، چرا كه مىگفتند: آنها در زندگى هرگز دروغ نگفتهاند. در هر حال، نه تنها مرگ دو كودك كوچك از حق اعتقاد آنان نكاست، بلكه چون بانوى درخشنده به 2 كودك قول داده بود كه آندو را به بهشت ببرد، اعتقاد آنها را نسبت به عمق مسئله افزود، این كودكان در چشم مردم كودكانى مقدس و مذهبى شدهاند. در سال 1919 عبادتگاهى در دهكده فاتیما ساخته شد، و 3 سال بعد توسط افراد متعصب منفجر شد، ولى بعد از مدتى دوباره برپاگشت.


هر ساله در 13 ماه مى، دوستداران فاطیما از تمامى نقاط پرتغال، و كشورهاى اطراف براى زیارت و نیز دعا و توبه، و طلب شفا و تزكیه روح به این منطقه مىآیند، رخسار معنوى این سفر، رخسارى بس شگفت آور است، شهر بانوى صاحب تسبیح، آنجا كه آنچنان اثرى عمیق در قلوب زائران قرار داده، كه هر ساله آنها را به آنجا می كشاند، آنجا مردم از حضرت فاتیما شفا مىگیرند، از او طلب شفاعت می كنند، و خود را مدیون دعاى مستجاب بزرگ بانوى درخشنده می دانند.


زائر در آخرین مرحله آئین فاتیما، در هنگام خداحافظى، این جملات را زمزمه مىكنند: بانوى ما، فاتیما، بانوى صاحب تسبیح، بانوى درخشنده، من اكنون مجبورم از تو جدا شوم، اما از خدا می خواهم این آخرین دیدار من با تو نباشد، و همیشه این التماس و شوق در وجود من زنده باشد، مریم خداحافظ اى بانوى پاك ما. 


مطابق پیشگویی فاتیما ، جاسینتا و فرانچسكو در سالهای 1919 و 1920 به سوی ابدیت شتافتند ولی لوسی باقی ماند و بقیه عمر را رخت رهبانیت بر تن كرد . او یک راهبه کرملی بود . خواهر لوسی در سال 1384 هجری شمسی در سن نود و اندی سالگی وفات کرد . ادامه دارد...

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 10:53 ق.ظ
لینک ثابت
گذر گاه
نوشته شده به دست گذر گاه
نظرات

واقعه فاطیما

روستای فاطیما زیارتگاهی است که سالیانه در حدود 6 ملیون نفر زائر مسیحی و غیره مسیحی به قصد زیارت و شفاخواهی از آن دیدن می کنند.در مورد این محل حرف و حدیث بسیاری وجود دارد.مسلمانان و مسیحی‌ها هر کدام اتفاق رخ داده در این محل را متعلق به خود دانسته و از معجزات دین خود می دانند.من قصد قضاوت و داوری را در این مورد ندارم،تنها قسمتی از شنیده ها و خوانده های خود را به خدمت شما عرضه می دارم. 


از قرن هفتم تا قرن دهم میلادی شبه جزیره ی ایبری (اسپانیا و پرتقال) زیر سلطه ی حاکمان مسلمان عرب قرار داشت و حاکمان مسلمان بر این منطقه حکومت می کردند. هم اکنون اسامی بسیاری از این مناطق ریشه ی عربی خود را حفظ کرده اند.و روستای فاطیما هم یکی از این مناطق می‌باشد. 


در سال 1917 میلادی بانویی نورانی و تسبیح به دست بر سه کودک چوپان (دو دختر و یک پسر)ظهور می کند و از آن‌ها می‌خواهد که با تسبیح برای آمرزش گناهکاران دعا کنند. این خبر به گوش مردم اطراف می رسد و چون مردم حرف آن‌ها را انکار می کنند، کودکان مردم را به محل ملاقات می برند. این بار آن بانوی نورانی که بعداً بانوی تسبیح دار نامیده می‌شود بر انبوه حاضران ظهور می کند. ملاقات با کودکان پنج بار تکرار می شود. در یکی از این ملاقات ها بانو از کودکان می‌خواهد که عبادتگاهی برای دعا کردن در محل ملاقات بنا شود. دو نفر از کودکان طبق پیش بینی آن بانو بعد از حدود سه سال به مرض طاعون فوت می کنند، لوسیا دختر سوم به کسوت راهبه در می‌آید و 97 سال عمر می کند. بعد از فوت در کلیسای مذکور به خاک سپرده می شود. اکنون خانه ی مسکونی این سه کودک به همان شکل گذشته در روستای فاطیما حفظ و محل بازدید و زیارتگاه زواران می باشد. هر سال عده ی زیادی ده‌ها کیلومتر با پای پیاده برای زیارت و گرفتن شفا به این زیارتگاه می آیند. عده ای زمانی که به محوطه ی زیارتگاه می‌رسند در مقابل آن زانو زده و مسافتی را با زانو طی می کنند. قسمتی هم مخصوص روشن کردن شمع می‌باشد که همیشه شلوغ است. 


مسلمانها معتقدند که بانوی نورانی تسبیح دار حضرت فاطمه دختر پیغمبر اسلام(ص) بوده است. منابع مسیحی هم معتقدند که آن بانو حضرت مریم مادر حضرت مسیح بوده است. همان طور که گفته شد در این مورد حرف و حدیث بسیاری گفته می شود. 


در مورد نامگذاری این مکان به فاطیما، گفته می‌شود که یکی از جنگجویان مسیحی عاشق دختری از یک خانواده ی مسلمان به نام فاطمه می شود. بعد از ازدواج فاطمه مسیحی می‌شود و در سنین جوانی فوت می کند. بعد از فوت، او را در همین روستا به خاک می سپارند و چون در بین مردم منطقه محبوب بوده آن مکان را به نام او فاطمه یا فاطیما نامگذاری می کنند. برای اطلاعات بیشتر مطالب بعدی ما را در این رابطه دنبال بفرمایید. 

برای دیدن این ویدئو به کانال تلگرام ما رجوع بفرمایید

https://t.me/goghTتاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396
ساعت : 10:42 ق.ظ
لینک ثابت
تعداد کل صفحات: 3

>
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic